Slavni porod Davidov | OČEVIM SRCEM (1) [VIDEO]

Serijal video-kateheza "Očevim srcem" pripremljen je povodom Godine sv. Josipa, koju je proglasio papa Franjo. Prvu video-katehezu Slavni porod Davidov pripremio je vlč. Tomislav Šagud.

Kardinalova uskrsna čestitka posredstvom elektroničkih medija

Draga braćo i sestre, Bog nas nije napustio!

Uskrs nas vodi prema Životu.

Gospodin nam i ove godine otvara prostore novoga života, dajući nam milost slavlja Uskrsa, za koji molim da svima bude blagoslovljen.

Svima želim SRETAN USKRS!

Biskup Mijo Gorski blagoslovio zamjensku crkvu Svetih Šimuna i Jude Tadeja u Markuševcu

U Nedjelju Uskrsnuća Gospodinova blagoslovljen je novoizgrađeni liturgijski prostor zamjenske crkve Svetih Šimuna i Jude Tadeja u Markuševcu.

Uskrsna poruka zagrebačkog nadbiskupa kardinala Josipa Bozanića

"Sveti Josip je u nazaretskoj Obitelji nositelj njezine društvene prepoznatljivosti, ali i više od toga. On, u redovitosti svagdašnjega života, zajedno s Marijom, trideset godina priprema Isusa za naviještanje radosne vijesti i za njezino ispunjenje u Vazmenom daru. Josip je svetac redovitosti koja priprema za velika djela."
"Sv. Josip je naš uzor zbog svoje profinjene diskrecije, zbog postojane šutnje, zbog djelotvorne kreativnosti, zbog izvanredne sposobnosti da - nasuprot svih protivština - slijedi Božji glas." #kardinalBozanić

Aktualnosti

Priopćenje sa 62. zasjedanja Sabora Hrvatske biskupske konferencije

Zasjedanje je održano 13. i 14. travnja 2021.

Trinaesta nedjelja sv. Josipu: "Obziran Bog prema ljudskim obzirima"

Predvodio je rektor Nacionalnoga svetišta svetog Josipa, mons. Antun Sente ml.

Sveti Josip – hranitelj Sina Božjega

Tiskovni ured pripremio je tematske tekstove o sv. Josipu prema Stepinčevim propovijedima.

Slavni porod Davidov | OČEVIM SRCEM (1) [VIDEO]

Prvu katehezu iz serijala video-kateheza "Očevim srcem" pripremio je vlč. Tomislav Šagud.

Crkve i crkveni objekti oštećeni u potresima

Istražni radovi na Katedrali

Tekst Vlade Petričevića, dipl. ing. arh., objavljen u travanjskom broju Kane.

Liturgijski pastoral

Vazmeno vrijeme: Vazmena osmina

Crkva je produžila slavlje najveće kršćanske svetkovine za sedam dana i to kao jedan produženi dan Uskrsa.

Vazmeno vrijeme: Vazam – Nedjelja Uskrsnuća Gospodnjeg

Sama svetkovina Uskrsa zauzima središnje mjesto u ciklusu liturgijske godine.

Druga sinoda Zagrebačke nadbiskupije

Održana sedma sjednica Radne skupine za izradu Završnoga dokumenta Sinode

Predstavljen treći dio Završnoga dokumenta Sinode.

Predstavljena Monografija o Drugoj sinodi Zagrebačke nadbiskupije

Sinodski se put nastavlja u zajednicama, župama i obiteljima.

Riječ Svetog Oca

14.4.2021.

Crkva – učiteljica molitve

Crkva je velika škola molitve. Mnogi su od nas učili sricati prve molitve na koljenima roditeljâ ili baka i djedova. Možda čuvamo uspomene na majku i oca koji su nas učili moliti molitve prije odlaska na spavanje.

Ti trenuci sabranosti često su oni u kojima roditelji slušaju od djece neku intimnu ispovijest i mogu im dati savjet nadahnut evanđeljem. Zatim, kako rastu, dolaze drugi susreti s drugim svjedocima i učiteljima molitve (usp. Katekizam Katoličke Crkve, 2686-2687).

Riječ Nadbiskupa

14.4.2021.

Uskrsna poruka nadbiskupa zagrebačkog kardinala Josipa Bozanića

Sveti Josip, čovjek pravedan i mudar, ispunjen očinskom ljubavlju i kreativnom hrabrošću, kako piše Papa u svom apostolskom pismu Patris corde – Očinskim srcem (usp. br. 5), pokazuje uronjenost u Božji plan spasenja koji je ostvaren Kristovim vazmenim otajstvom. Premda je živio, rekli bismo, u sjeni i premda ga ne susrećemo u Isusovu javnom djelovanju, on je neizostavan dionik toga otajstva. Iz primjera Josipova života izdvajam tek nekoliko naglasaka poticajnih za život Crkve, obitelji i hrvatskoga društva.

Tel: 01/ 4894 878
Mobitel: 099/ 4894 878