Održan prvi "Hod za Krista Kralja" u Domaslovcu

13.11.2022.

U subotu 12. studenog u Župi Krista Kralja u Domaslovcu održao se prvi "Hod za Krista Kralja". Hod je započeo molitvom pored kapelice Bezgrešnog Srca Marijinog u mjestu Celine koju je predvodio župnik vlč. Ante Bojanić. Potom su mladi otplesali ples na duhovnu temu te krenuli iz Celina preko Savrščaka, Medsava, Vrbovca, Farkaševca i Hrastine.

Tijekom hoda plesalo se, pjevalo, molilo i hodočastilo za našeg zaštitnika Krista Kralja kojega slavimo sljedeće nedjelje. Mladi i stariji, njih stotinjak, radosno je i bez muke pješačilo gotovo tri i pol sata za svoje nakane, molitve, ali i svjedočilo svoju vjeru. Za ovu prigodu napravljena je i službena zastava Župe Krista Kralja - Domaslovec, koju je cijelim putem nosio župljanin Antun Babojelić. Hod je završio u crkvi klanjanjem pred Presvetim Oltarskim Sakramentom.

Ovaj hvale vrijedan "Hod za Krista Kralja" organizirao je vlč. Ante Bojanić u suradnji s mladima župe, a sve uoči trodnevnice koja započinje u četvrtak, a završava u nedjelju kada će središnje misno slavlje predvoditi pomoćni biskup zagrebački mons. Mijo Gorski.

Silvija Blažević,
župna medijska suradnica