Humanitarna pomoć Caritasa Zagrebačke nadbiskupije stigla u Ukrajinu

24.6.2022.

Voditeljica Odjela za Ukrajinu organizacije »Kirche in Not« gospođa Magda Kaczmarek proslijedila je putem maila Caritasu Zagrebačke nadbiskupije zahvalu s nekoliko fotografija podjele pomoći u prehrambenim i higijenskim proizvodima u kapucinskoj župi sv. Josipa u Dnjepru.

Podsjetimo da je Caritas Zagrebačke nadbiskupije u sklopu humanitarne akcije »I sitno je bitno – pomoć izbjeglicama iz Ukrajine« posredstvom Hrvatskog Caritasa u Ukrajinu dostavio 111 paleta humanitarne pomoći težine 49.965 kg u vrijednosti 1.208.378,86 kuna.

Crkva u nevolji - Kirche in Not / Ostpriesterhilfe, međunarodnog naziva Aid to the Church in Need (ACN), međunarodna je dobrotvorna crkvena organizacija papinskog prava sa sjedištem u Njemačkoj a pruža duhovnu i materijalnu pomoć milijunima siromašnih, zaboravljenih i progonjenih vjernika u više od 145 zemalja svijeta.

Caritas Zagrebačke nadbiskupije