Ulice i izlozi u Karlovcu u iščekivanju Božića

14.12.2011.

Prkoseći teretu svakodnevice, najveća šetnica Karlovca svojim izlozima na moment je odagnala prolaznicima misli s svakodnevnih briga. U utorak 13. prosinca 2011. izlozi trgovina osvanuli su ukrašeni Božićnim jaslicama.

Akcija koju župa Presvetog Trojstva pokreće posljednjih godina, od ove je godine i sastavni dio aktivnosti turističke zajednice grada Karlovca. Uz Žive jaslice koje će biti uprizorene s događanjima iz Nazareta i Betlehema, izlozi trgovina u ulici Stjepana Radića ukrašeni su jaslicama koje su izrađivali polaznici vrtića, osnovnih škola i raznih udruga, a sve pod vodstvom marnih vjernica župe Presvetog Trojstva, koje su svojom izvedbom jaslica oduševile sve posjetitelje i prolaznike.

Promatrajući krhke figure osjećate da iz njih progovara količina ljubavi kojom su rađene. Usprkos njihovoj krhkosti osjećate kako, kroz ugrađenu ljubav, progovaraju o besmrtnosti Božićne poruke. Svečano otvorenje ove izložbe, popratili su i mladi članovi KUD-a Rečica, koji su svojom svirkom prisutne pomalo vodili kroz vrijeme došašća, ka kao nikad dosad iščekivanom Božiću.

Stipe Granić