Sustvaratelj u skrovitosti | OČEVIM SRCEM (2) [VIDEO]

1.5.2021.

Povodom Godine sv. Josipa, koju je proglasio papa Franjo apostolskim pismom Patris corde, pripremili smo serijal video-kateheza o sv. Josipu. Kateheze od 10-ak minuta predvode svećenici Zagrebačke nadbiskupije.

Povodom blagdana sv. Josipa Radnika predstavljamo vam drugu video-katehezu, Sustvaratelj u skrovitosti. Važnost Josipovog primjera i utjecanja sv. Josipu predstavio je vlč. Marko Čolić. Vlč. Marko rodom je iz Župe Rođenja BDM Osijek- Višnjevac. Diplomirao je fiziku Prirodoslovno-matematičkom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu nakon čega je krenuo na put svećenstva. Danas je župni vikar Župe sv. Josipa iz zagrebačke Trešnjevke.

Također, priredili smo tematske tekstove prema Stepinčevim propovijedima o sv. Josipu prema litanijama sv. Josipa. Tekstovi su obogaćeni citatima iz samih propovijedi, koje su objavljene u knjizi mons. Jurja Batelje Blaženi Alojzije Stepinac: Sveti Josip – Propovijedi prema litanijama sv. Josipa iz 2009. godine.

SVETI JOSIP - UZOR RADNIKA

U rubrici Godina sv. Josipa dostupni su svi tekstovi vezani uz spomenutu Godinu.

Kako biste bili obaviješteni o svakoj katehezi koju snimimo i objavimo, pretplatite se na naš kanal!

Tiskovni ured Zagrebačke nadbiskupije