Mladomisnici 2022.

Zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić predvodit će u subotu 28. svibnja 2022. godine u 10 sati svečano euharistijsko slavlje u župnoj crkvi sv. Ivana XXIII., pape u zagrebačkoj Dubravi, tijekom kojeg će zarediti za svećenike osam dijecezanskih kandidata.

Proslava svetkovine Majke Božje od Kamenitih vrata

Svečano misno slavlje u 19 sati na trgu ispred Prvostolnice predvodi mons. Lazarus You Heung sik, pročelnik Kongregacije za kler, u zajedništvu sa zagrebačkim nadbiskupom kardinalom Josipom Bozanićem, drugim biskupima te svećenicima grada Zagreba.

[VIDEO] Kapela sv. Stjepana, Prvomučenika - biser zidnog slikarstva 14. stoljeća

O značaju kapele za povijest umjetnosti i kulturu, ne samo Zagreba nego i Hrvatske, o oštećenjima koja su se uslijed potresa dogodila na kapeli te mogućnostima obnove i daljnjih istraživanja u ovom videu govori redovita prof. dr. sc. Suzana Damiani s Odsjeka za konzerviranje i restauriranje umjetnina ALU, Sveučilišta u Zagrebu.

Bogoslužni prostor bl. Alojzija Stepinca

Bogoslužni prostor bl. Alojzija Stepinca nalazi se na Kaptolu 28 i služit će kao privremeni prostor za liturgijska slavlja budući da je Zagrebačka katedrala zatvorena zbog štete nastale u potresima 2020. godine.

Raspored misa i ispovijedanja dostupan je na poveznici.

Otvorene prijave za ljetovanje mladih na Malom Lošinju

Ovoga ljeta Ured za pastoral mladih Zagrebačke nadbiskupije organizira ljetovanje mladih u Domu sv. Martina na Malom Lošinju.

Susreti mladih održat će se pod geslom "Bože, svugdje sam te tražio, a ti si bio u meni, a ja izvan sebe." (sv. Augustin)

Prijave traju do 29. svibnja.
"Bez obzira u kakvim se teškoćama nalazili i koliko dugo one trajale, ne prestajemo upućivati molitve Bogu po zagovoru dragoga nam svjedoka vjere blaženog Alojzija, koji je živio od pouzdanja u Božju volju i slijedio Njegove putove." #kardinalBozanić

Aktualnosti

Mladomisnici 2022. - Antonio Kovačić

Upoznajte naše mladomisnike!

Blagoslov biste sv. Ivana Pavla II. u Krašiću

Misno slavlje i blagoslov predvodio je mons. Josip Mrzljak.

Djelatnici Laudato Televizije hodočastili u Nacionalno svetište svetog Josipa

Direktorica televizije pozvala vjernike na koncert Pogledaj srcem.

Crkve i crkveni objekti oštećeni u potresima

Emisija HKR-a "Aktualno" o obnovi Zagrebačke katedrale

Govorili mons. Zlatko Koren, prof. dr. Hrvoje Turkulin i prof. dr. Damir Lazarević.

Liturgijski pastoral

Druga sinoda Zagrebačke nadbiskupije

Doc. dr. sc. Denis Barić za Kanu: Sinoda je proces koji ne živi odvojeno od ostatka vjernika

Intervju s temom aktualne sinode koju je potaknuo papa Franjo.

Riječ Svetog Oca

16.5.2022.

"Rod donose i u starosti" (Ps 92, 15)

Starost nije beskorisno vrijeme u kojem se čovjeku valja povući u zapećak i vesla odložiti u barku, nego je vrijeme u kojem treba i dalje donositi plodove: pred nama je novo poslanje koje nas potiče upraviti pogled u budućnost. »Posebna osjetljivost nas starijih osoba, nas koji smo u starijoj životnoj dobi na pažnje, misli i naklonosti koje nas čine ljudima, ponovno bi mnogima trebala postati poziv. I bit će to izbor ljubavi starijih prema novim naraštajima« [3]. To je naš doprinos revoluciji nježnosti [4], duhovnoj revoluciji koju se vodi golim rukama i bez oružja. Pozivam vas, dragi djedovi, bake i starije osobe, da postanete njezinim protagonistima.

Riječ Nadbiskupa

17.4.2022.

Uskrsna poruka zagrebačkoga nadbiskupa kardinala Josipa Bozanića

Braćo i sestre, dar mira kao jedan od svojih najizvrsnijih plodova ima radost. Kao što je dar Kristova mira usmjeren na unutarnjost, takva je i vazmena radost. Nama kršćanima, koji kao i svi drugi ljudi živimo osjećaje straha, razočaranja, nesigurnosti, na dnu je srca radost koja je darovana Kristovim pozdravom: Mir vama! Krist nam ostavlja mir. Uskrsnuli Krist ostavlja nam sama sebe živoga i prisutnoga. On nas je po krštenju sjedinio sa sobom; u potvrdi nas osposobio da ga očitujemo, najviše svetošću življenja, a u euharistiji nas hrani svojim tijelom i krvlju, da bismo bili živi u Bogu i zauzeti u njegovoj Crkvi za dobro ljudi. Krist nam daje mir. Ne bilo kakav, nego svoj mir koji je i sadržaj i put i sredstvo. Isus je Put, Istina i Život (usp. Iv 14, 6). Snagom Uskrsnuća iz smrti prešli smo u život, da bismo svima bili Krist, stvarnost koja ima odjek vječnosti i mir koji izvanjskim nasiljem ne može biti oduzet. Gospodine, ne uskrati nam milost da te vidimo u svom životu i jačaj nas svojim Duhom da drugima budemo i darujemo tvoj mir.

Tel: 01/ 4894 878
Mobitel: 099/ 4894 878