Pismo biskupâ Zagrebačke crkvene pokrajine o važnosti svagdanjega slavljenja euharistije u župnim zajednicama

Crkva trajno potvrđuje da živi od euharistije. Ta je istina naročito vidljiva u župnoj zajednici koja slavi otajstva Kristove prisutnosti, njegove žrtve i dara, po kojemu smo dionici Jaganjčeve gozbe.

Čovjek snova, a ne sanjar | OČEVIM SRCEM (3) [VIDEO]

U trećoj video-katehezi serijala Očevim srcem  možete čuti vlč. Kristijana Tušeka koji govori o snovima sv. Josipa i predstavlja ga kao čovjeka snova, ali ne sanjara.

Poslušajte kako sveti Josip bez oklijevanja napušta svoje planove i pušta da ga snovi vode.

Socijalna enciklika Laudato si' kao socijalno-etički i duhovni kompas

Kako bi se ostalo vjernima cjelovitoj ekologiji, predlaže se sedam ciljeva iz „Laudato si'“: odgovor na vapaj zemlje; odgovor na vapaj siromaha; ekološka ekonomija; usvajanje jednostavnih stilova života; ekološki odgoj; ekološka duhovnost te uključivanje zajednice i participativno djelovanje.
"Josip nam pokazuje primjer jer preuzima odgovornost pred stvarnošću, stavljajući na stranu osobne projekte i ne tražeći objašnjenja za iznenađujuću i otajstvenu stvarnost pred kojom se našao.#kardinalBozanić

Aktualnosti

Sveti Josip – jak

Tiskovni ured pripremio je tematske tekstove o sv. Josipu prema Stepinčevim propovijedima.

Biskup Bože Radoš predslavio misu za žrtve Jazovke

U Župi sv. Marije Magdalene, Oštrc.

Crkve i crkveni objekti oštećeni u potresima

Šteta od potresa u župi u Velikoj Erpenji

U potresu 29. prosinca 2020. godine štetu je pretrpjela župna crkva Sv. Tri Kralja u Velikoj Erpenji.

Istražni radovi na Katedrali

Tekst Vlade Petričevića, dipl. ing. arh., objavljen u travanjskom broju Kane.

Liturgijski pastoral

Što se događa u misi? - Uvodni obredi (III)

U nastavcima objavljujemo prijevod knjige Što se događa u misi?, autora p. Jeremyja Driscolla, OSB.

Što se događa u misi? - Uvodni obredi (II)

Druga sinoda Zagrebačke nadbiskupije

Preminula članica Sinode dr. Biserka Baćani

U ponedjeljak, 24. svibnja 2021. u 70. godini života.

Održana deveta sjednica Radne skupine za izradu Završnog dokumenta Sinode

Pod predsjedanjem zagrebačkoga nadbiskupa kardinala Josipa Bozanića.

Riječ Svetog Oca

23.6.2021.

Poslanica apostola Pavla Galaćanima – I. Uvod

Nakon dugotrajnog putovanja posvećenog molitvi, danas započinjemo novi ciklus katehezâ. Nadam se da smo zahvaljujući tom molitvenom hodu uspjeli postići to da molimo malo bolje, da molimo malo više. Danas želim razmišljati o nekim temama koje nam apostol Pavao stavlja na srce u svojoj Poslanici Galaćanima. To je vrlo važna poslanica, rekao bih odlučujuća, ne samo da bolje upoznamo apostola, već prije svega da promotrimo neke teme koje on duboko obrađuje, pokazujući ljepotu evanđelja. U toj poslanici Pavao donosi nekoliko crtica iz svojega života koje nam omogućuju da doznamo za njegovo obraćenje i odluku da svoj život stavi u službu Isusa Krista. U njoj obrađuje također neke vrlo važne teme za vjeru, kao što su sloboda, milost i kršćanski način života, koje su silno aktualne jer dotiču mnoge aspekte života Crkve našeg doba. To je vrlo aktualna poslanica. Čini se kao da je napisano baš za naše vrijeme.

Riječ Nadbiskupa

5.6.2021.

Homilija kardinala Bozanića prilikom svećeničkog ređenja u Mariji Bistrici

"Sveti Josip je otac koji prihvaća i ljubi. U tom nam je smislu on učitelj duhovnoga života i pravoga razlučivanja. Stoga se trebamo njemu utjecati i njega zazivati da nas oslobodi od zamki pretjeranih briga u kojima se, iako često s dobrim namjerama, na kraju izgubimo.

Sve to može predstavljati i naše podsvjesno nastojanje da shvatimo i ponašamo se kao da posjedujemo osobe koje su nam povjerene, da ih navežemo na sebe, umjesto da to što se događa prije svega prihvatimo u svjetlu Božjega nauma, da  povjerene nam ljude usmjeravamo prema Bogu proročki tražeći Božju volju u onome što činimo."

Tel: 01/ 4894 878
Mobitel: 099/ 4894 878