Misa pod svijećama u kapelici bl. Ivana Merza u Španskom

23.12.2019.

U ponedjeljak 23. prosinca slavila se misa zornica pod svijećama u kapelici bl. Ivana Merza u Španskom. Misu je predslavio upravitelj župe vlč. Marko Čolak.

- Svjetiljka je simbol Krista, Božje prisutnosti među nama. Međutim, ona je i puno više. Krist je došao ne samo da bi nam osvijetlio put nego i da bi nam dao svoje svjetlo kako bi bilo naše vlastito. Bogočovjek, koji je otkrio sebe kao svjetlo svijeta, također je rekao svojim sljedbenicima: “Vi ste svjetlost svijeta” (Mt 5,14). Tako se usko kršćane povezuje s Kristom da smo kroz prosvjetljenje i mi sami postali svjetla. - kazao je vlč.Čolak.

Uz upaljene svijeće župljani su se pripremili na čašćenje Svjetla svijeta, koje se uskoro ima roditi, i zahvalili Bogu na daru žive zajednice koja se tijekom cijelog došašća okupljala u kapelici. Svatko od vjernika ponio je svijeću kod kuće uz zadaću da osnaženi snagom Evanđelja bude bližnjima svijetlo ovoga svijeta.

vlč. Marko Čolak