Kardinal Bozanić čestitao Božić patrijarhu Irineju

31.12.2010.

Zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić uputio je božićnu čestitku patrijarhu Srpske pravoslavne Crkve gospodinu Irineju, riječima: »Zahvaljujem Vam na ljubaznim čestitkama i dobrim željama koje ste mi uputili prigodom Božića.

U ozračju božićne radosti upućujem Vama, svećenstvu, monaštvu i vjernicima Srpske Pravoslavne Crkve srdačne čestitke za Božić s najboljim željama za blagoslovljenu novu 2011. godinu. U Isusu se Bog utjelovio. Postavši čovjekom darovao nam je svoju Riječ i izrekao se u Ljubavi.

Božić je blagdan Emanuela, Boga s nama ljudima – radosni odgovor Neba čovjeku. Božić je poziv i nama da prihvaćamo bližnje sa suosjećanjem i radošću u Kristu. Neka rođenje Sina Božjega bude snažan poticaj Vašem odgovornom pastirskom služenju.

Izražavajući Vam zajedništvo iste vjere, iskreno Vas u Kristu pozdravljam.«

Zvonko Franc,