Božićni susret časnih sestara Zagrebačke nadbiskupije s kardinalom Bozanićem

19.12.2013.

Zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić susreo se danas, 19. prosinca u Nadbiskupskom dvoru s časnim sestrama, vrhovnim, provincijalnim i kućnim poglavaricama Ustanova posvećenog života, Družbi apostolskog života i Svjetovnih ustanova. Susretu je prisustvovao i mons. Valentin Pozaić, pomoćni biskup zagrebački.

Pozdravni govor uime svih sestara uputila je s. Jasna Lučić, provincijalna glavarica sestara Uršulinki i dopredsjednica Hrvatske konferencije viših redovničkih poglavara i poglavarica.

„Ovog Božića želimo, molimo i vapimo da preko nas redovnica, našeg obraćenja Isusu i radosti susreta s Isusom, siđu tri dara u svako srce, obitelj, Domovinu i Crkvu: dar klanjanja, zahvalnosti i divljenja svetog bračnog para, dar odricanja od grijeha i dar promicanja dobra, međusobne ljubavi, nade i vjere“, rekla je s. Lučić.

Kardinal Bozanić zahvalio je časnim sestrama za njihovu pristunost, nazočnost, za njihovo davanje unutar Crkve, ali i za njihovu crkvenu osjećajnost. „Želim podsjetiti na Papine riječi koji nas u svojoj posljednjoj pobudnici poziva da budemo nositelji radosti. Žalostan svećenik ne vrši Božju volju kako treba. Žalosna redovnica koja ne pokazuje radost i zadovoljstvo da je to što je, ne naviješta onoga koji je donio Evanđelje, koje je Radosna vijest“, naglasio je Kardinal.

Tiskovni ured Zagrebačke nadbiskupije