„Božićna košarica“ u Župi sv. Jelene Križarice

23.11.2021.

Caritas Župe svete Jelene Križarice u Zaboku organizira akciju „Božićna košarica“ kako bi uljepšali Božić obiteljima slabijeg materijalnog i imovinskog statusa.

Tijekom ovogodišnjeg Došašća bit će postavljene košare u trgovinama, ali i u župnoj crkvi na ulazu od nedjelje 28. studenoga do nedjelje 19. prosinca za pomoć našim najugroženijim obiteljima. Cilj akcije je prikupiti hranu i osnovne higijenske potrepštine te ih donirati socijalno ugroženim obiteljima ubacivanjem nekog proizvoda u košaricu na izlazu iz trgovine. Istom ovom akcijom prošlih je godina prikupljeno podosta hrane. Veća količina hrane znači i veći broj obitelji koje ćemo razveseliti ovaj Božić. Prikupljene proizvode će naši članovi po završetku akcije zapakirati i tijekom božićnog tjedna podijeliti obiteljima.

Pokažimo da i ovaj put imamo srca i ljubavi za druge kao što smo to činili i do sada.

Darko Fiket, župni medijski suradnik