4.4.2021.

Biskup Mijo Gorski blagoslovio zamjensku crkvu Svetih Šimuna i Jude Tadeja u Markuševcu.

U Nedjelju Uskrsnuća Gospodinova, 4. travnja 2021., pomoćni biskup zagrebački mons. Mijo Gorski blagoslovio je novoizgrađeni liturgijski prostor zamjenske crkve Svetih Šimuna i Jude Tadeja u Markuševcu, koji će privremeno zamijeniti u potresu teško stradalu i neupotrebljivu župnu crkvu.

Gradnju temeljne ploče  financirala je župa uz pomoć Vijeća gradske četvrti Podsljeme, a montažnu halu Zagrebačka nadbiskupija.

Prigidom blagoslova biskup Gorski, oduševljen prisutnošću vjernika u crkvi i još većim brojem u župnom dvorištu, zahvalio je župljanima Markuševca što su unatoč nedostatku prostora za bogoslužje ostali vjerni Bogu i crkvi.

Naime, mise su se održavale na otvorenom, a tokom hladnijeg vremena u podrumu župnoga dvora, koji je radi svoje skučenosti, ali i epidemioloških mjera mogao primiti svega nekoliko ljudi dok je većina misu pratila stojeći vani. Biskup je zaželio da novoblagoslovljena građevina i ubuduće, nakon prestanka pandemije, bude dom markuševečke crkve, udoban i uvijek popunjen.

Tekst: Josip Zdešić
Foto: Lidija Kralj