Biskup Šaško: Hrvatskoj je potrebna proročka prisutnost sveučilišta

Sveučilište je živjelo i može istinski živjeti, ako čuva svoju životnu snagu, prisutnu: u čežnji za istinom i mudrošću, u širini pogleda, u snazi razlučivanja, u susretanju i prevladavanju zaprjeka, u brižnome odnosu učitelja i učenika, profesora i studenta.

Za Caritasov dom prikupljeno 850 000 kuna

U završnoj emisiji humanitarnog tjedna HRT-ovog projekta „Uz nas niste sami“, u kojem su se prikupljala sredstva za akciju Caritasa Zagrebačke nadbiskupije „Da život imaju“ - prikupljeno je 850 000 kuna.

Uključi se u Caritasovu humanitarnu akciju „Da život imaju“

Nazovi 060-9001 i pomozi izgradnji objekta za mlade bez odgovarajuće roditeljske skrbi koji nakon punoljetnosti moraju napustiti domove kao i za siromašne studente.
Bezumniče! Već noćas duša će se tvoja zaiskati od tebe! A što si pripravio, čije će biti? (Lk 12) #EvanđeljeDana

Aktualnosti

Misa zahvalnica za darove zemlje u Novigradu na Dobri

Na svečanom euharistijskom slavlju obilježena je i misijska nedjelja.

Proslava svetkovine svetog Ivana Pavla II. u Jelkovcu

Uoči svetkovine održan je koncert, a sav je prihod doniran za izgradnju crkve.
23.10.2017.

Misa zahvalnica za plodove zemlje u Zaboku

Euharistijsko slavlje predvodio župnik Culjak: Molim, hvala, oprosti – tri su riječi koje treba naučiti.

Poljaci iz Krakova hodočastili zaštitniku Hrvatske

Slavili svetu misu u Svetištu na poljskom jeziku.

Druga sinoda Zagrebačke nadbiskupije

19.9.2017.

Sastanak povjerenstva Zagrebačke nadbiskupije za ekumenizam i dijalog

Pod predsjedanjem mons. Zvonimira Sekelja.
16.9.2017.

Članovi Sinode hodočastili u Karlovac i Krašić

Hodočašće je započelo jutarnjim pohvalama u zagrebačkoj katedrali.

Riječ Svetog Oca

18.10.2017.

Blaženi mrtvi koji umiru u Gospodinu

Svi smo mali i bespomoćni pred otajstvom smrti. Međutim, kakve li samo milosti ako u tome času sačuvamo plamen vjere u našim srcima! Isus će nas uzeti za ruku, kao što je uzeo ruku Jairovu kći, i još jednom ponoviti: "Talità kum", "Djevojko! Zapovijedam ti, ustani!" (Mk 5, 41). On će to reći nama, svakome od nas: "Ustani, uskrsni!" Pozivam vas sada da zatvorite oči i razmišljate o tom trenutku: o našoj smrti. Neka svaki od nas misli na vlastitu smrt i zamisli trenutak koji će doći, kad će nas Isus uzeti za ruku i reći nam: "Dođi, dođi k meni, ustani!" Tu će prestati nada i nastati stvarnost, stvarnost života. Razmislite dobro: sam Isus će doći svakom od nas i uzeti nas za ruku, svojom nježnošću, blagošću i ljubavlju. I neka svatko u svom srcu ponovi Isusove riječi: "Ustani, dođi. Ustani, dođi. Ustani, ustani na novi život!".

Riječ Nadbiskupa

11.10.2017.

Kardinalova pozdravna riječ novom apostolskom nunciju u Republici Hrvatskoj mons. Giuseppeu Pintu

Dragi Apostolski nuncije, neka vas u novoj službi u Hrvatskoj, kojom predstavljate Svetog Oca i Svetu Stolicu u našoj Crkvi i Domovini, prati nebeska pomoć Presvete Bogorodice Marije, Majke Crkve, svetog Josipa, zaštitnika Hrvatske i blaženog Alojzija Stepinca, svjedoka čiste savjesti.

Tel: 01/ 4894 878
Mobitel: 099/ 4894 878