Kardinal Bozanić u Poznanovcu predvodio misu u prvoj crkvi izgrađenoj u čast sv. papi Ivanu Pavlu II. u Zagrebačkoj nadbiskupiji

Na slavlju sudjelovalo oko tri tisuće vjernika i pedeset svećenika iz župa Zagrebačke nadbiskupije, ali i drugih nad/biskupija.

Stepinčevo biskupsko geslo: U tebe se, Gospodine, uzdam, prihvatite kao trajnu molitvu svoga srca!

Zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić zaredio šesnaest novih đakona. Sedmoricu dijecezanskih i devetoricu redovničkih.
#Isus: Blago slugama koje gospodar, kada dođe, nađe budne. (Lk 12) #EvanđeljeDana

Aktualnosti

23.10.2018.

Obilježen Dan Odjela za sociologiju

U prethodnoj akademskoj godini preddiplomski studij uspješno je završilo 34, a diplomski studij 13 studenata.

Priopćenje s Četrdesete sjednice biskupâ Zagrebačke crkvene pokrajine

Sjednica u sjedištu Ordinarijata Križevačke eparhije.

Proslava župne svetkovine svetog Ivana Pavla II. u Jelkovcu

Misu predvodio vlč. Krunoslav Kolar, župni vikar u Sesvetskim selima.

Misijska nedjelja u Župi bl. Ivana Merza u Španskom

Župljane je u misijskom duhu animirao vlč. Odilon-Gbenoukpo Singbo.

Druga sinoda Zagrebačke nadbiskupije

26.9.2018.

Održana druga sjednica Radne skupine za izradu Završnoga dokumenta Sinode

Iduća sjednica Radne skupine dogovorena je za 4. i 5. prosinca.
11.6.2018.

Održana prva sjednica Radne skupine za izradu Završnoga dokumenta Sinode

Dogovorena shema Završnoga dokumenta.

Riječ Svetog Oca

17.10.2018.

Isus otkriva dublji smisao zapovijedi „Ne ubij”

Nitko ne može sebe sama obmanjivati misleći: „Dobar sam jer ne činim nikakvo zlo“. Mineral ili biljka se odlikuju tom vrstom postojanja, ali ne i čovjek. Čovjek – bio on muškarac ili žena – ne. Od muškarca i žene se više traži. Postoji neko dobro koje treba činiti, pripremljeno za svakoga od nas, svaki od nas ima svoje vlastito, po kojem postajemo u punini to što jesmo. „Ne ubij“ je apel na ljubav i milosrđe, to je poziv da živimo po Gospodinu Isusu koji nam je dao život i uskrsnuo za nas. Jednom smo zgodom, ovdje na Trgu, svi zajedno ponovili rečenicu jednoga sveca o tome. Možda će nam pomoći: „Dobro je ne činiti zlo. Ali nije dobro ne činiti dobro“. Uvijek moramo činiti dobro. Ići uvijek naprijed. On, Gospodin, je svojim utjelovljenjem posvetio naš život; On ga je svojom krvlju učinio neprocjenjivim; On je „začetnik života“ (Dj 3, 15), zahvaljujući kojem je svaka osoba Očev dar. U Njemu, u Njegovoj ljubavi jačoj od smrti i snagom Duha koji nam daje Otac, možemo prihvatiti riječ: „Ne ubij“ kao najvažniji i bitni poziv: poziv na ljubav.

Riječ Nadbiskupa

18.10.2018.

Kardinalova homilija na početku akademske godine 2018./2019.

Dragi mladi vjernici, vi osjećate i poznati su vam današnji izazovi što ih živimo u hrvatskome društvu, ali me raduje što kod vas nalazim osjetljivost i što pokazujete ispravan stav izgrađen na tragu evanđeoske obnove duha. Raduje nas što ćete i večeras, mnogi od vas, započinjući program »72 sata bez kompromisa« očitovati značenje darivanja sebe bližnjima, važnost pomaganja, korištenja svoje mladosti i maštovitosti da biste obradovali druge i dali im do znanja da nisu napušteni. Uz to napominjem da smo se uputili u pripremanje Susreta hrvatske katoličke mladeži koji će se 9. i 10. svibnja 2020. godine održati u Zagrebu. Na tome putu vidim sve mlade, ali vi, studenti i studentice, imate posebno mjesto. To nije pripremanje tek jednoga susreta i slavlja, nego put duhovne obnove koji pokazuje hrvatsku mladež spremnu zalagati se za kršćanske vrjednote i za svoju Hrvatsku domovinu.

Tel: 01/ 4894 878
Mobitel: 099/ 4894 878