Članovi Sinode hodočastili u Karlovac i Krašić

Čini se da graditi na stijeni znači graditi na ljudskim izračunima, a ne na pouzdanju u Boga; čini se da onaj koji gradi na pijesku ima više vjere da će Bog već nekako tu kuću održati na životu. No, to je lakomislenost koja ne uzima ozbiljno ni život na zemlji ni pogled prema vječnosti ni darove kojima nas je Bog obdario – poručio je hodočasnicima biskup Šaško.

Hrvatskoj je danas potrebna naša vjernička ljubav

Ključ je zapravo u onima koje se naziva „malim ljudima“. Ako se mi vjernici ne dopustimo uvući u trgovanje istinom, ljepotom i dobrom; ako nismo dio pokvarenih i sebičnih planova; ako iz ljubavi prema obitelji, Crkvi i Domovini sebe ugrađujemo u dobro i odbijamo savezništvo sa zlom, tada lanci zla gube snagu.

Više od 1200 mladih hodočastilo u Mariju Bistricu

Prvi dan hodočašća mladih Zagrebačke nadbiskupije u Mariju Bistricu završit će službom svjetla te cjelonoćnim klanjanjem pred Presvetim oltarskim sakramentom. U nedjelju 10. rujna mladi će zajedno s hodočasnicima grada Zagreba koji se u Mariji Bistrici nalaze na 286. zavjetnom hodočašću prisustvovati euharistijskom slavlju koje će u 11 sati predvoditi kardinal Bozanić.

Blagoslov kamena temeljca Caritasova Doma za mlade bez roditeljske skrbi i za siromašne studente

Očekuje se da će gradnja objekta, koja je počela u lipnju ove godine, biti završena u jesen 2018. godine, kada bi trebala primiti i prve korisnike. Mladima će se osigurati smještaj u jednokrevetnim i dvokrevetnim apartmanima.

Uključi se u Caritasovu humanitarnu akciju „Da život imaju“

Nazovi 060-9001 i pomozi izgradnji objekta za mlade bez odgovarajuće roditeljske skrbi koji nakon punoljetnosti moraju napustiti domove kao i za siromašne studente.
S njime su bile neke žene i posluživale mu od svojih dobara. (Lk 8) #EvanđeljeDana

Aktualnosti

22.9.2017.

Preko FEAD-a više od 6 milijuna kuna pomoći najpotrebnijima

Projekt započeo u veljači 2017. godine, a završava 30. rujna ove godine.
22.9.2017.

Zaključen festival Orgulje zagrebačke katedrale

Nastupom oratorijskog zbora „Cantores sancti Marci“.
21.9.2017.

Donacija mesa za Caritasove korisnike

Šesto kilograma svježeg junećeg mesa vrijednog 30.000 kuna.
21.9.2017.

Kardinal Bozanić primio apostolskog nuncija u RH mons. Pinta

Nuncij Pinto pomolio se na grobu blaženog Alojzija Stepinca.

Druga sinoda Zagrebačke nadbiskupije

19.9.2017.

Sastanak povjerenstva Zagrebačke nadbiskupije za ekumenizam i dijalog

Pod predsjedanjem mons. Zvonimira Sekelja.
16.9.2017.

Članovi Sinode hodočastili u Karlovac i Krašić

Hodočašće je započelo jutarnjim pohvalama u zagrebačkoj katedrali.

Riječ Svetog Oca

13.9.2017.

Svjedočanstvo kolumbijskog naroda je bogatstvo za čitavu Crkvu

Posebno zahvaljujem kolumbijskom narodu koji me primio s tolikom ljubavlju i radošću! Radostan je to narod sred tolikih patnji, ali radostan; narod s nadom. Jedna od stvari koja je na mene ostavila najdublji utisak u svim gradovima, među mnoštvom, bili su očevi i majke s djecom, koji su podizali djecu da ih Papa blagoslovi, ali su također s ponosom pokazivali svoju djecu kao da žele reći: "Ovo je naš ponos! Ovo je naša nada!" Pomislio sam: ovo je narod koji voli imati djecu i voli ih s ponosom pokazivati, kao nadu: taj narod ima budućnost. I jako mi se to svidjelo.

Riječ Nadbiskupa

10.9.2017.

Hrvatskoj je danas potrebna naša vjernička ljubav

Uistinu se moramo pitati: Za što smo se danas spremni založiti, ugraditi sebe? Gdje je naše oduševljenje, dok gledamo kako se olako izvrće istina o čovjeku, o hrvatskoj prošlosti; kako se žrtva ljudi koji su sebe dali za Domovinu pretvara u jeftinu robu za političku trgovinu. Kao vjernici ne smijemo šutjeti pred onima koji ni čovjeku, ni Crkvi ni Hrvatskoj ne pristupaju s ljubavlju, nego neprestano optužuju, sijući sjeme uništenja lijepoga, istinitoga i dobroga. Nije najgore, ako se pogriješi. Najgore je, ako nema srca, volje, ako se ne osjeća ljubav i izgaranje za ono što nam je povjereno. Tada se gazi smisao i na kraju dolazi do praznine.

Tel: 01/ 4894 878
Mobitel: 099/ 4894 878