Izbornik

Fotogalerije

Kardinal Bozanić podijelio sakrament svete potvrde u Savskom Nartu

Kardinal Bozanić podijelio sakrament svete potvrde u Savskom Nartu.
24.04.2017

Kardinal Bozanić predvodio euharistijsko slavlje svetkovine Uskrsa u zagrebačkoj katedrali

Zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić predvodio je u nedjelju 16. travnja 2017. godine euharistijsko slavlje svetkovine Uskrsa u zagrebačkoj katedrali. U koncelebraciji s Kardinalom su bili apostolski nuncij u Republici Hrvatskoj mons. Alessandro D’Errico, kancelar Nadbiskupskog duhovnog stola mons. Stjepan Večković, biskupski vikar za vjernike laike i moderator Nadbiskupskog duhovnog stola preč. mr. Marko Kovač, generalni postulator za kauze beatifikacije i kanonizacije Zagrebačke nadbiskupije mons. Juraj Batelja te kanonici Prvostolnog kaptola zagrebačkog i prebendari Prvostolne crkve u Zagrebu.
16.04.2017

Misa Večere Gospodnje u zagrebačkoj katedrali

Zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić, predvodio je na Veliki četvrtak 13. travnja 2017. godine, Misu Večere Gospodnje u zagrebačkoj prvostolnici u zajedništvu s pomoćnim biskupima mons. Valentinom Pozaićem, mons. Ivanom Šaškom, mons. Mijom Gorskim, svećenicima i okupljenim vjernicima.
13.04.2017

Kardinal Bozanić predvodio Misu posvete ulja u zagrebačkoj prvostolnici

Bez euharistije nema Crkve – riječi su nadbiskupa zagrebačkog kardinala Josipa Bozanića upućene svećenicima na kraju Mise posvete ulja koju je u zagrebačkoj katedrali predvodio na Veliki četvrtak 13. travnja 2017. godine. Uz pomoćne biskupe zagrebačke mons. Valentina Pozaića, mons. Ivana Šaška i mons. Miju Gorskog, u koncelebraciji je bilo 200-tinjak dijecezanskih i redovničkih svećenika Zagrebačke nadbiskupije, koji su se tom prigodom spomenuli dara svećeništva, obnovili svećenička obećanja dana na ređenju, te svjedočili zajedništvu Crkve.
13.04.2017

Biskup Šaško otvorio izložbu „Katedrala i Komersteiner. Barokni oltari 1686.-1690.“ uz 800. obljetnicu posvećenja zagrebačke katedrale

Pomoćni biskup zagrebački mons. dr. sc. Ivan Šaško otvorio je u srijedu, 5. travnja 2017. godine u Nadbiskupijskom pastoralnom institutu u Zagrebu izložbu „Katedrala i Komersteiner. Barokni oltari 1686.-1690.“, postavljenu u Domitrovićevoj kuli na Kaptolu 31 uz 800. obljetnicu posvećenja zagrebačke katedrale 1217. godine.
05.04.2017

Završeno Treće zasjedanje Druge sinode Zagrebačke nadbiskupije

„U Crkvi svatko izvršava svoj dio, zaređeni službenici, posvećene osobe i vjernici laici“, završne su riječi zagrebačkog nadbiskupa kardinala Josipa Bozanića iz obraćanja na završetku Trećeg zasjedanja Druge sinode Zagrebačke nadbiskupije koje je održano u petak 31. ožujka i subotu 1. travnja 2017. godine u Nadbiskupijskom pastoralnom institutu u Zagrebu.
01.04.2017

Korizmeni susret hrvatskih branitelja u zagrebačkoj katedrali

Pobožnošću Križnog puta i euharistijskim slavljem koje je u petak, 24. ožujka 2017. godine u zagrebačkoj katedrali predvodio pomoćni biskup zagrebački mons. Ivan Šaško, obilježen je korizmeni susret hrvatskih branitelja, članova obitelji branitelja, ratnih vojnih invalida, udovica, djece i roditelja poginulih, nestalih i nasilno odvedenih hrvatskih branitelja.
24.03.2017

Josipovo u Nacionalnom svetištu sv. Josipa u Karlovcu

Euharistijskim slavljem svetkovine sv. Josipa u ponedjeljak 20. ožujka 2017. godine koje je predvodio pomoćni biskup zagrebački mons. dr. Ivan Šaško, završena je proslava sv. Josipa u istoimenom nacionalnom svetištu u Karlovcu, a ujedno je započela Godina sv. Josipa koju je na svetkovinu sv. Josipa 19. ožujka 2017. godine proglasio zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić svečanim Proglasom.

Korizmeni susret kardinala Bozanića s redovnicama grada Zagreba

Molitvom Večernjih pohvala i uvodnom riječju potpredsjednice Konferencije viših redovničkih poglavara i vrhovne poglavarice Družbe sestara milosrdnica s. Miroslave Bradica, započeo je u četvrtak, 16. ožujka 2017. godine u Nadbiskupijskom pastoralnom institutu tradicionalni korizmeni susret zagrebačkog nadbiskupa kardinala Josipa Bozanića s redovnicama grada Zagreba.
17.03.2017

Kardinal Bozanić predvodio misu prigodom petnaeste obljetnice smrti sluge Božjega kardinala Franje Kuharića

Zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić predvodio je u subotu 11. ožujka 2017. godine u zagrebačkoj katedrali euharistijsko slavlje prigodom petnaeste obljetnice smrti sluge Božjega kardinala Franje Kuharića. Uz Kardinala u koncelebraciji su bili vojni ordinarij u miru mons. Juraj Jezerinac, pomoćni biskupi zagrebački mons. Valentin Pozaić, mons. Ivan Šaško i mons. Mijo Gorski, generalni postulator za kauze beatifikacije i kanonizacije Zagrebačke nadbiskupije mons. Juraj Batelja, rektor Hrvatskog katoličkog sveučilišta prof. dr. Željko Tanjić, kanonici Prvostolnog kaptola zagrebačkog, prebendari Zbora prebendara Prvostolne crkve te više od pedeset svećenika.
11.03.2017