Izbornik

Fotogalerije

Euharistijsko slavlje početka službe novoimenovanog apostolskog nuncija u Republici Hrvatskoj nadbiskupa Giuseppea Pinta

Na spomendan sv. Ivana XXIII., pape, u srijedu 11. listopada 2017. godine, svečanim euharistijskim slavljem u zagrebačkoj prvostolnici obilježena je 55. obljetnica početka Drugoga vatikanskog koncila i početak službe novoimenovanog apostolskog nuncija u Republici Hrvatskoj nadbiskupa Giuseppea Pinta koji je i predvodio slavlje. U koncelebraciji su bili zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić, predsjednik Hrvatske biskupske konferencije zadarski nadbiskup Želimir Puljić, te hrvatski nadbiskupi i biskupi, sudionici 55. plenarnog zasjedanja HBK kao i delegati drugih biskupskih konferencija.

Biskup Šaško zaredio šesnaest novih đakona

Pomoćni biskup zagrebački mons. dr. sc. Ivan Šaško predvodio je u subotu 30. rujna 2017. godine euharistijsko slavlje u zagrebačkoj prvostolnici u zajedništvu s pomoćnim biskupom zagrebačkim mons. Mijom Gorskim te okupljenim provincijalima, svećenicima, redovnicima redovnicama i Božjim narodom, zaredivši šesnaest novih đakona.
30.09.2017

286. zavjetno hodočašće vjernika grada Zagreba i hodočašće mladih u Mariju Bistricu

Zavjetno hodočašće vjernika grada Zagreba, 286. po redu i hodočašće mladih Zagrebačke nadbiskupije okupilo je u nedjelju 10. rujna u bistričkom Svetištu više od 10 tisuća ljudi. Foto: Bernard Čović/GK
10.09.2017

Kardinal Bozanić predvodio proslavu svetkovine Velike Gospe u Mariji Bistrici

Zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić predvodio je u utorak 15. kolovoza u Hrvatskom nacionalnom svetištu Majke Božje Bistričke u Mariji Bistrici euharistijsko slavlje svetkovine Uznesenja Blažene Djevice Marije u zajedništvu s rektorom svetišta preč. mr. Domagojem Matoševićem, prisutnim svećenicima i mnogobrojnim hodočasnicima. „Ponovno smo došli k svojoj Majci da bi nam nebeskim zagovorom pomogla čitati događaje svoga života, života naših obitelji, života našega hrvatskoga naroda te zbivanja u svijetu. U Marijinu hvalospjevu, koji je naviješten u svetom Evanđelju, nalazimo onaj odgovor na koji Bog poziva svoje sinove i kćeri, svakoga od nas, a koji podupire snaga Duha Krista uskrsloga i živoga među nama“, rekao je Kardinal u uvodu homilije.
15.08.2017

Biskup Šaško predvodio sprovodne obrede i misu zadušnicu za fra Bonaventuru Dudu

U nazočnosti rodbine, redovničke braće franjevaca, delegacije mještana rodnog mjesta Kras na otoku Krku, te velikog mnoštva prijatelja, suradnika i svih onih koji su ga voljeli i poštovali, na zagrebačkom groblju Mirogoj 8. kolovoza 2017. godine pokopan je glasoviti franjevac i bibličar fra Bonaventura Duda, član Hrvatske franjevačke provincije sv. Ćirila i Metoda, koji je preminuo u jutarnjim satima 3. kolovoza u franjevačkom samostanu u Varaždinu, u 94. godini života, 76. redovništva i 68. svećeništva.
09.08.2017

Kardinal Bozanić predvodio proslavu 650. obljetnice dolaska Gospine slike na Trsat

Više od dvije tisuće hodočasnika okupilo se u subotu 1. srpnja u „Hrvatskom Nazaretu“, svetištu Majke Božje Trsatske, kako bi proslavilo 650. obljetnicu dolaska čudotvorne Gospine slike u to najstarije hrvatsko marijansko svetište.
03.07.2017

Misa zahvalnica za službu nuncija D'Errica u Hrvatskoj

U prigodi Papina dana i oproštaja apostolskog nuncija nadbiskupa Alessandra D'Errica na završetku njegove službe u Republici Hrvatskoj u zagrebačkoj katedrali je u ponedjeljak 26. lipnja služena misa zahvalnica.
26.06.2017

Kardinal Bozanić predvodio Misu za Domovinu prigodom Dana državnosti

Zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić predvodio je u nedjelju 25. lipnja 2017. godine u zagrebačkoj katedrali Misu za Domovinu prigodom Dana državnosti. Uz Kardinala, koncelebrirali su vladika križevački mons. Nikola Kekić, vojni ordinarij u RH mons. Jure Bogdan, savjetnik u Apostolskoj nuncijaturi mons. Janusz Blachowiak, generalni tajnik HBK-a preč. Petar Palić, rektor Hrvatskog katoličkog sveučilišta dr. Željko Tanjić te desetak drugih svećenika, kanonika i prebendara.
25.06.2017

Svećeničko ređenje i zahvalno slavlje za biskupsko služenje mons. Valentina Pozaića

Zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić u zajedništvu s pomoćnim biskupima zagrebačkim mons. Ivanom Šaškom i mons. Mijom Gorskim te pomoćnim biskupom u miru mons. Valentinom Pozaićem, redovničkim poglavarima, rektorom i poglavarima Nadbiskupskog bogoslovnog sjemeništa te mnogobrojnim svećenicima, podijelio je u subotu 17. lipnja na euharistijskom slavlju u zagrebačkoj prvostolnici, sveti red prezbiterata šesnaestorici đakona.
17.06.2017

Kardinal Bozanić blagoslovio gradilište i temeljni kamen nove župne crkve sv. Josipa u Stubičkim Toplicama

„Željno sam čekao ovaj dan. I dugo čekao, ali mi je drago da je ono što sam ponio u srcu nakon posljednje krizme ovdje da drugi put dođem svečano na blagoslov gradilišta nove crkve. Ovo je veliki dan. Veliki dan za nas, za vas dragi vjernici, evo koliko nas ima. Ovo je naša crkva, ovo je vaša crkva. Ovdje se gradi vaša zajednička kuća i ne samo vaša nego vaša i Božja. To je crkva u mjestu. Mjesto bez svoje župne crkve je prazno. Bez crkve naše i Božje. Župna crkva je povezana sa svim kućama u župi“, rekao je na početku svečanog misnog slavlja kardinal Josip Boznić u nedjelju 11. lipnja 2017. godine prilikom blagoslova gradilišta i temeljnog kamena nove župne crkve u župi sv. Josipa u Stubičkim Toplicama.
11.06.2017