Izbornik

23.10.17

Misa zahvalnica za darove zemlje u Novigradu na Dobri

Na svečanom euharistijskom slavlju obilježena je i misijska nedjelja.
23.10.17

Proslava svetkovine svetog Ivana Pavla II. u Jelkovcu

Uoči svetkovine održan je koncert, a sav je prihod doniran za izgradnju crkve.

Riječ Svetog Oca

18.10.17

Blaženi mrtvi koji umiru u Gospodinu

Svi smo mali i bespomoćni pred otajstvom smrti. Međutim, kakve li samo milosti ako u tome času sačuvamo plamen vjere u našim srcima! Isus će nas uzeti za ruku, kao što je uzeo ruku Jairovu kći, i još jednom ponoviti: "Talità kum", "Djevojko! Zapovijedam ti, ustani!" (Mk 5, 41). On će to reći nama, svakome od nas: "Ustani, uskrsni!" Pozivam vas sada da zatvorite oči i razmišljate o tom trenutku: o našoj smrti. Neka svaki od nas misli na vlastitu smrt i zamisli trenutak koji će doći, kad će nas Isus uzeti za ruku i reći nam: "Dođi, dođi k meni, ustani!" Tu će prestati nada i nastati stvarnost, stvarnost života. Razmislite dobro: sam Isus će doći svakom od nas i uzeti nas za ruku, svojom nježnošću, blagošću i ljubavlju. I neka svatko u svom srcu ponovi Isusove riječi: "Ustani, dođi. Ustani, dođi. Ustani, ustani na novi život!".

Riječ Nadbiskupa

11.10.17

Kardinalova pozdravna riječ novom apostolskom nunciju u Republici Hrvatskoj mons. Giuseppeu Pintu

Dragi Apostolski nuncije, neka vas u novoj službi u Hrvatskoj, kojom predstavljate Svetog Oca i Svetu Stolicu u našoj Crkvi i Domovini, prati nebeska pomoć Presvete Bogorodice Marije, Majke Crkve, svetog Josipa, zaštitnika Hrvatske i blaženog Alojzija Stepinca, svjedoka čiste savjesti.

Kutak za medije

Tel: 01/ 4894 878