Izbornik

18.02.17

Priopćenje s 33. sjednice biskupa Zagrebačke crkvene pokrajine

Sjednica u ordinarijatu Bjelovarsko-križevačke biskupije.
17.02.17

Kardinal Bozanić primio mons. Egidija Živkovića

Istaknuli važnost zajedništva Hrvata u Domovini i po svijetu.

Riječ Svetog Oca

15.02.17

"Nada ne razočarava" (usp. Rim 5, 1-5)

Mir koji nam daje i jamči Gospodin ne treba shvaćati kao odsutnost brigâ, razočaranjâ, oskudicâ, razlogâ trpljenja. Kad bi tomu bilo tako, čak i kad bi nam pošlo za rukom živjeti u miru, taj bi trenutak brzo prošao i neizbježno bismo zapali u malodušnost. Mir koji izvire iz vjere je međutim dar: to je milost koja nam daje iskusiti da nas Bog ljubi i da je uvijek uz nas, da nas ne ostavlja same ni jedan jedini trenutak u našem životu. I to, kao što kaže Apostol, rađa strpljivost, jer znamo da, i u najtežim i najburnijim trenucima, Gospodinovo milosrđe i dobrota su veći od svega i ništa nas neće istrgnuti iz njegovih ruku i zajedništva s Njim.

Riječ Nadbiskupa

10.02.17

Kardinalova homilija na blagdan bl. Alojzija Stepinca

Blaženi Alojzije Stepinac je naš kompas da bi se znali orijentirati. Evo glavnih točaka: vjera u Boga, poštivanje čovjeka, ljubav prema svima sve do praštanja, jedinstvo s Crkvom kojoj je na čelu Petrov nasljednik, ne popuštati kad je u pitanju istina, jer istina nije roba s kojom se može trgovati (usp. Homilija, 3. listopada 1998.). Danas nam je u hrvatskom društvu, zbog odgovornosti pred novim naraštajima i budućnosti za koju želimo da bude oslobođena od ideoloških prepucavanja propalih utopija, potreban Stepinčev ključ za suočavanja s prošlošću.

Kutak za medije

Tel: 01/ 4894 878