Predstavljena Monografija o Drugoj sinodi Zagrebačke nadbiskupije

Kardinal istaknuo kako Sinoda nije završena, sinodski se put nastavlja u zajednicama, u župama i u obiteljima, pri čemu su poseban doprinos pozvani dati upravo članovi Sinode. Rekao je da »smo po Sinodi doživjeli više crkvenosti i ljubav prema Crkvi i to da smo povlašteni što smo članovi naše drage Katoličke Crkve«.

Hrvatsko-slovenski susret u Krašiću

Susret će započeti uvodnim duhovnim programom (u 9.30 sati) te se nastaviti svečanim euharistijskim slavljem (u 11 sati), na trgu pokraj krašićke župne crkve, kojim će predsjedati zagrebački nadbiskup i metropolit kardinal Josip Bozanić u zajedništvu sa slovenskim i hrvatskim biskupima i svećenicima.

Kardinal Bozanić predvodio euharistijsko slavlje proslave 25. obljetnice Caritasove Kuće "Bl. Alojzije Stepinac" u Brezovici

„Kad god ulazite ovamo, sjetite se onih Isusovih riječi 'Što god učiniste jednom od moje najmanje braće, meni to činite'."

Izvanredni misijski mjesec – listopad 2019.

"Naša sinovska pripadnost Bogu nije nikada pojedinačni, nego je uvijek crkveni čin: iz zajedništva s Bogom, Ocem, Sinom i Duhom Svetim, mi smo, zajedno s mnogom našom braćom i sestrama, rođeni na novi život. Ovaj božanski život nije proizvod koji se prodaje – mi ne provodimo prozelitizam – nego bogatstvo koje treba darivati, prenositi i naviještati: to je smisao poslanja."
#Isus: Dajte milostinju i gle – sve je čisto! (Lk 11) #EvanđeljeDana

Aktualnosti

17.10.2019.

Sedmi susret hrvatskih i slovenskih katoličkih vjernika u Krašiću

Održana konferencija za novinare.
17.10.2019.

Dodijeljen "Josipov cvijet": nagrada Nacionalnog svetišta Svetog Josipa

Zaprimljena 21 prijava za četiri kategorije.
16.10.2019.

Predstavljena Monografija o Drugoj sinodi Zagrebačke nadbiskupije

Sinodski se put nastavlja u zajednicama, u župama i u obiteljima.
16.10.2019.

Izvanredni misijski mjesec – listopad 2019.

Prigoda za promoviranje različitih inicijativa misijske djelatnosti.

Druga sinoda Zagrebačke nadbiskupije

15.10.2019.

Predstavljena Monografija o Drugoj sinodi Zagrebačke nadbiskupije

Sinodski se put nastavlja u zajednicama, župama i obiteljima.
2.9.2019.

Objavljena Monografija o Drugoj sinodi Zagrebačke nadbiskupije

304 stranice i deset poglavlja o Sinodi.

Riječ Svetog Oca

6.10.2019.

Živjeti svoju vjeru u stavu služenja

Vjera koju se može prispodobiti zrnu gorušičinu je vjera koja nije ohola i puna sebe; ne pretvara se da je vjera velikog vjernika ostavljajući ponekad prilično jadnu sliku! To je vjera koja u svojoj poniznosti osjeća veliku potrebu za Bogom i u malenosti se s punim prepušta Njemu. To je vjera koja nam daje mogućnost gledati s nadom na nepredvidljiva zbivanja u životu, koja nam pomaže prihvatiti također poraze, patnje, sa sviješću da zlo nikada nema, niti će ikada imati, zadnju riječ.

Kako možemo razumjeti imamo li doista vjere, tj. je li naša vjera, premda malena, istinska, čista? Isus nam to objašnjava ukazujući na to koja je mjera vjere: to je služenje. I to čini prispodobom koja na prvi pogled pomalo zbunjuje, jer prikazuje lik bahatog i ravnodušnog gospodara. Ali upravo takav način postupanja gospodara otkriva ono što je pravo središte prispodobe, odnosno stav raspoloživosti sluge. Isus želi reći da je takav čovjek vjere u odnosu na Boga: potpuno se prepušta njegovoj volji, bez kalkulacija ili zahtijeva.

Riječ Nadbiskupa

12.10.2019.

Homilija prigodom proslave 100. obljetnice osnutka Provincije Božje Providnosti sestara Kćeri Božje Ljubavi

Drage sestre Družbe Kćeri Božje Ljubavi, nosite neprestano u svom srcu preporuku službenice Božje Majke Franziske: »Priznajmo zahvalno da Božja mudra Providnost upravlja s nama, očinski štiti i blagoslivlja. U našem srcu ne može biti zahvalnosti, ako u njemu nema ljubavi prema Bogu i bližnjemu. A da to postignemo, moramo nastojati riješiti se svojih pogrešaka, oholosti, sebeljublja, osjetljivosti i naglih sudova. Bježimo od mlakosti, cijenimo i ljubimo naše pretpostavljene kao namjesnike Božje, a naše sestre kao zaručnice Isusa Krista, kao miljenice Gospodinove. Zahvaljujmo dnevno za svoje zvanje. Nastojmo Družbi kojoj pripadamo i posvećenoj odjeći koju nosimo stalno iskazivati poštovanje« (27. studenoga 1879.). Riječi su to vaše Utemeljiteljice.

Tel: 01/ 4894 878
Mobitel: 099/ 4894 878