X. dies theologicus

13.5.2015.

U organizaciji Katoličkoga bogoslovnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, u srijedu 13. svibnja 2015. u dvorani „Vijenac“ Nadbiskupijskoga pastoralnog instituta, Kaptol 29a, Zagreb, održat će se X. dies theologicus na temu Sinodalnost Crkve.

Simpozij je koncipiran na način da dublje zahvati u danas vrlo aktualnu temu u Katoličkoj crkvi, osobito nakon dolaska pape Franje na njezino čelo. S druge strane želimo predstaviti i iskustva Pravoslavne crkve koja spomenutu sinodalnost već stoljećima intenzivno živi.

Ovogodišnji predavači bit će vrsni poznavatelji spomenute problematike: prof. dr. sc. Željko Tanjić, rektor Hrvatskog katoličkog sveučilišta i član Međunarodne teološke komisije; prof. dr. sc. Porfirije Perić, Pravoslavni bogoslovski fakultet Univerziteta u Beogradu, pravoslavni Mitropolit eparhije zagrebačko-ljubljanske; prof. dr. sc. Stjepan Baloban, Katolički bogoslovni fakultet Sveučilišta u Zagrebu; prof. dr. sc. Veronika s. Nela Gašpar, Katolički bogoslovni fakultet Sveučilišta u Zagrebu – područni studij Teologija u Rijeci.