Proslava blagdana sv. Valentina u Zaboku

14.2.2015.

Kao jedno od mjesta gdje se sveti Valentin posebno slavi je i Župa sv. Jelene Križarice u čijoj se župnoj crkvi nalazi oltar sv. Valentina, a na molitvu u župnu crkvu vjernici dolaze cijelog dana iz susjedstva i župe. Sama proslava blagdana i župno proštenje održat će se na sam blagdan 14. veljače misnim slavljima u 8 i 11 sati.

Misno slavlje u 11 sati predvodit će vlč. Tomislav Novosel župnik iz Župe Radoboj u zajedništvu svećenika iz dekanata i domaćeg župnika Marijana Culjaka.

Ujedno će se i proslaviti godišnje klanjanje kada se župa u ime čitave Nadbiskupije klanja i moli pred Presvetim.

Nakon mise u 9 sati bit će izloženo Presveto uz molitveno-duhovni program koji će završiti blagoslovom s Presvetim prije misnoga slavlja u 11 sati.

Članice udruge “Sv. Marta” poslije svetih misa prodavat će prigodne radove vezane uz blagdan sv. Valentina.

Darko Fiket
župni medijski suradnik Tiskovnog ureda