Hrvatsko-slovenski susret u Krašiću

19.10.2019.

U subotu, 19. listopada 2019. godine, u Krašiću će se održati tradicionalni hrvatsko-slovenski susret.

Geslo sedmog po redu susreta hrvatskih i slovenskih katolika je »Pošaljite radnike u žetvu svoju!« (Lk 10,2).

Susret će započeti uvodnim duhovnim programom (u 9.30 sati) te se nastaviti svečanim euharistijskim slavljem (u 11 sati), na trgu pokraj krašićke župne crkve, kojim će predsjedati zagrebački nadbiskup i metropolit kardinal Josip Bozanić u  zajedništvu sa slovenskim i hrvatskim biskupima i svećenicima.

Susret će se održati u ozračju molitve za nova svećenička i redovnička zvanja u hrvatskom i slovenskom narodu. Ugledajući se u »najsvjetliji lik Crkve u Hrvata« - blaženog Alojzija  Stepinca, molit ćemo njegov zagovor da našem hrvatskom i slovenskom narodu Gospodin udijeli vjerne i marljive pastire, gorljive i neumorne radnike na svojoj njivi.