Fotogalerije

FOTO - razorne posljedice potresa u Katedrali i Nadbiskupskom dvoru

U potresu koji je u nedjelju 22. ožujka 2020. godine pogodio Zagreb s epicentrom u Markuševcu stradale su mnoge kuće i zgrade. Među njima je i Katedrala i Nadbiskupski dvor.
22.3.2020.

Kardinal Bozanić predslavio euharistijsko slavlje na blagdan blaženoga kardinala Alojzija Stepinca

Zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić predvodio je u ponedjeljak 10. veljače 2020. svečano euharistijsko slavlje proslave blagdana blaženoga Alojzija Stepinca u zagrebačkoj, „Stepinčevoj“ katedrali.
10.2.2020.

Kardinal Bozanić predvodio središnje ekumensko slavlje molitvene osmine za jedinstvo kršćana u zagrebačkoj prvostolnici

U nedjelju 19. siječnja 2020. godine u zagrebačkoj prvostolnici održano je središnje ekumensko slavlje ovogodišnje molitvene osmine za jedinstvo kršćana. Uz zagrebačkog nadbiskupa kardinala Josipa Bozanića ekumensko molitveno slavlje predvodili su mitropolit zagrebačko-ljubljanski Srpske pravoslavne crkve nj. preosv. Porfirije Perić, biskup Evangeličke crkve u Republici Hrvatskoj gosp. Branko Berić, biskup Reformirane kršćanske kalvinske Crkve u Republici Hrvatskoj gosp. Peter Sen, predsjednik Saveza baptističkih crkva u Republici Hrvatskoj pastor Ivica Horvat te protojerej stavrofor o. Kirko Velinski, parohijski svećenik Makedonske pravoslavne crkve u Republici Hrvatskoj.
21.1.2020.