Fotogalerije

Kardinal Angelo Bagnasco predvodio proslavu Majke Božje od Kamenitih vrata

Euharistijskim slavljem u zagrebačkoj prvostolnici kojeg je predvodio kardinal Angelo Bagnasco, đenovski nadbiskup metropolit i predsjednik Vijeća europskih biskupskih konferencija (CCEE) u zajedništvu s kardinalom Josipom Bozanićem, zagrebačkim nadbiskupom i metropolitom, kardinalom Willemom Jacobusom Eijkom, nadbiskupom Utrechta te nadbiskupom mons. Vicenzom Pagliuom, predsjednikom Papinske akademije za život, proslavljena je svetkovina Majke Božje od Kamenitih vrata, zaštitnica grada Zagreba.
30.5.2018.

Hodočašće vjernika Đakovačko-osječke nadbiskupije te Mostarsko-duvanjske i Trebinjsko-mrkanske biskupije na grob bl. Alojzija Stepinca

Zagrebačku prvostolnicu i grob bl. Alojzija Stepinca, u subotu 3. ožujka 2018., pohodili su vjernici Mostarsko-duvanjske i Trebinjsko-mrkanske biskupije pod geslom „In nomine Domini“. Tisuću i petsto hodočasnika iz dvaju hercegovačkih, predvođenih biskupom mons. Ratkom Perićem te pedesetak dijecezanskih i redovničkih svećenika, kao i redovnica više redovničkih zajednica, u jutarnjim satima ispunili su trg ispred Stepinčeve katedrale. Istoga dana Stepinčevu katedralu i njegov grob pohodili su hodočasnici iz Đakovačko-osječke nadbiskupije. Šest tisuća hodočasnika ispunilo je zagrebačku katedralu do posljednjeg mjesta, a brojni su vjernici ostali ispred ulaznih vrata. Veliko nadbiskupijsko hodočašće Đakovačko-osječke nadbiskupije u Zagreb i Krašić predvodio je mons. Đuro Hranić, đakovačko-osječki nadbiskup, u zajedništvu s mons. Marinom Srakićem đakovačko-osječkim nadbiskupom u miru, stotinjak biskupijskih i redovničkih svećenika, đakona i redovnica.
5.3.2018.

Proslava Stepinčeva i završetak sinodskih zasjedanja

Zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić predvodio je u subotu 10. veljače 2018. godine u zagrebačkoj katedrali zahvalno euharistijsko slavlje proslave blagdana Stepinčeva i završetka sinodskih zasjedanja.
12.2.2018.

Biskup Šaško predvodio euharistijsko slavlje prigodom blagdana Svijećnice i Dana posvećenog života

Na blagdan Prikazanja Gospodinova, Svijećnicu, u petak 2. veljače 2018. godine, svečanim euharistijskim slavljem koje je predvodio zagrebački pomoćni biskup mons. Ivan Šaško u zagrebačkoj prvostolnici, proslavljen je Dan posvećenoga života. Euharistijsko zajedništvo okupilo je mnogobrojne redovnike i redovnice predvođene predsjednicom Hrvatske redovničke konferencije s. Anom Marijom Antolović, regionalnom poglavaricom Klanjateljica Krvi Kristove Regije Zagreb, i dopredsjednikom fr. Slavkom Sliškovićem, provincijalom Hrvatske dominikanske provincije.
2.2.2018.

Započeo 58. teološko-pastoralni tjedan

U organizaciji Katoličkoga bogoslovnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu započeo je u Međubiskupijskom sjemeništu na Šalati, 58. teološko-pastoralni tjedan s temom „Unutarcrkveni dijalog, suradnja i suodgovornost".
23.1.2018.

Kardinal Bozanić predvodio euharistijsko slavlje svetkovine Svih svetih

Zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić predvodio je na svetkovinu Svih svetih 1. studenoga 2017. godine u crkvi Krista Kralja na Mirogoju euharistijsko slavlje.
2.11.2017.

Državni tajnik Svete Stolice kardinal Pietro Parolin predvodio euharistijsko slavlje u zagrebačkoj katedrali

Državni tajnik Svete Stolice kardinal Pietro Parolin predvodio je u ponedjeljak 30. listopada 2017. godine u zagrebačkoj katedrali euharistijsko slavlje u zajedništvu sa zagrebačkim nadbiskupom kardinalom Josipom Bozanićem, apostolskim nuncijem u Republici Hrvatskoj mons. Giuseppeom Pintom, nadbiskupima i biskupima Hrvatske biskupske konferencije na čelu s predsjednikom mons. Želimirom Puljićem.
31.10.2017.

Euharistijsko slavlje početka službe novoimenovanog apostolskog nuncija u Republici Hrvatskoj nadbiskupa Giuseppea Pinta

Na spomendan sv. Ivana XXIII., pape, u srijedu 11. listopada 2017. godine, svečanim euharistijskim slavljem u zagrebačkoj prvostolnici obilježena je 55. obljetnica početka Drugoga vatikanskog koncila i početak službe novoimenovanog apostolskog nuncija u Republici Hrvatskoj nadbiskupa Giuseppea Pinta koji je i predvodio slavlje. U koncelebraciji su bili zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić, predsjednik Hrvatske biskupske konferencije zadarski nadbiskup Želimir Puljić, te hrvatski nadbiskupi i biskupi, sudionici 55. plenarnog zasjedanja HBK kao i delegati drugih biskupskih konferencija.
12.10.2017.

Biskup Šaško zaredio šesnaest novih đakona

Pomoćni biskup zagrebački mons. dr. sc. Ivan Šaško predvodio je u subotu 30. rujna 2017. godine euharistijsko slavlje u zagrebačkoj prvostolnici u zajedništvu s pomoćnim biskupom zagrebačkim mons. Mijom Gorskim te okupljenim provincijalima, svećenicima, redovnicima redovnicama i Božjim narodom, zaredivši šesnaest novih đakona.
30.9.2017.

286. zavjetno hodočašće vjernika grada Zagreba i hodočašće mladih u Mariju Bistricu

Zavjetno hodočašće vjernika grada Zagreba, 286. po redu i hodočašće mladih Zagrebačke nadbiskupije okupilo je u nedjelju 10. rujna u bistričkom Svetištu više od 10 tisuća ljudi. Foto: Bernard Čović/GK
10.9.2017.