Održan Hrvatsko-slovenski susret u Stepinčevu Krašiću

„Blaženi mučenik Stepinac povezuje Crkvu u hrvatskom i slovenskom narodu na mnoge načine. Svoju je ljubav zauvijek zapečatio u teškim vremenima Drugog svjetskog rata kada je hrabro i pastirski brižno više od 500 prognanih slovenskih svećenika i redovnika primio u svoju nadbiskupiju da ih zaštiti od terora nacističkog režima.“

Mons. Giorgio Lingua euharistijskim slavljem u zagrebačkoj katedrali otpočeo svoju misiju Apostolskoga nuncija

- Gledajmo na „svetost 'susjeda pored nas', onih koji žive blizu nas i odraz su Božje prisutnosti. Brinimo se za svoju svetost i naučimo otkrivati svece koji žive među nama - poručio je mons. Lingua.

Kardinal Bozanić predvodio euharistijsko slavlje proslave 25. obljetnice Caritasove Kuće "Bl. Alojzije Stepinac" u Brezovici

„Kad god ulazite ovamo, sjetite se onih Isusovih riječi 'Što god učiniste jednom od moje najmanje braće, meni to činite'."

Izvanredni misijski mjesec – listopad 2019.

"Naša sinovska pripadnost Bogu nije nikada pojedinačni, nego je uvijek crkveni čin: iz zajedništva s Bogom, Ocem, Sinom i Duhom Svetim, mi smo, zajedno s mnogom našom braćom i sestrama, rođeni na novi život. Ovaj božanski život nije proizvod koji se prodaje – mi ne provodimo prozelitizam – nego bogatstvo koje treba darivati, prenositi i naviještati: to je smisao poslanja."
Što si pripravio, čije će biti? (Lk 12, 20) #EvanđeljeDana

Aktualnosti

Proslava blagdana sv. Luke evanđelista u Travnom

Održana i 5. smotra zborova mladih „LUKAfest“.

Misijska nedjelja u župi bl. Ivana Merza u Španskom

Najbolji dar za misionare jest molitva i življenje vjere.
21.10.2019.

Kardinal Bozanić pohvalio mlade "72 sata bez kompromisa"

"Bez kompromisa činiti dobro i to je ono što Isus danas pohvaljuje."

Druga sinoda Zagrebačke nadbiskupije

15.10.2019.

Predstavljena Monografija o Drugoj sinodi Zagrebačke nadbiskupije

Sinodski se put nastavlja u zajednicama, župama i obiteljima.
2.9.2019.

Objavljena Monografija o Drugoj sinodi Zagrebačke nadbiskupije

304 stranice i deset poglavlja o Sinodi.

Riječ Svetog Oca

6.10.2019.

Živjeti svoju vjeru u stavu služenja

Vjera koju se može prispodobiti zrnu gorušičinu je vjera koja nije ohola i puna sebe; ne pretvara se da je vjera velikog vjernika ostavljajući ponekad prilično jadnu sliku! To je vjera koja u svojoj poniznosti osjeća veliku potrebu za Bogom i u malenosti se s punim prepušta Njemu. To je vjera koja nam daje mogućnost gledati s nadom na nepredvidljiva zbivanja u životu, koja nam pomaže prihvatiti također poraze, patnje, sa sviješću da zlo nikada nema, niti će ikada imati, zadnju riječ.

Kako možemo razumjeti imamo li doista vjere, tj. je li naša vjera, premda malena, istinska, čista? Isus nam to objašnjava ukazujući na to koja je mjera vjere: to je služenje. I to čini prispodobom koja na prvi pogled pomalo zbunjuje, jer prikazuje lik bahatog i ravnodušnog gospodara. Ali upravo takav način postupanja gospodara otkriva ono što je pravo središte prispodobe, odnosno stav raspoloživosti sluge. Isus želi reći da je takav čovjek vjere u odnosu na Boga: potpuno se prepušta njegovoj volji, bez kalkulacija ili zahtijeva.

Riječ Nadbiskupa

19.10.2019.

Kardinalova uvodna riječ na početku Euharistije na hrvatsko-slovenskom hodočašću u Krašić

Kao zagrebački nadbiskup, od srca vas sve pozdravljam. Dobro došli u Krašić na ovaj sedmi hodočasnički susret slovenskih i hrvatskih katolika. Drago nam je ovdje spomenuti da je prvi ovakav susret bio u Mariji Bistrici 2003. godine, zatim u Brezju 2005. godine, pa slijede Trsat (2007.), Ptujska Gora (2011.), Ludbreg (2014.), Stična 2017. godine. Na svim našim zajedničkim hodočašćima pratila nas je Presveta Bogorodica Marija. Ona, Isusova Majka, naša je zajednička Majka, nebeska Majka slovenskih i hrvatskih katolika. Blaženu Djevicu Mariju s vjerničkim predanjem častimo u našoj dragoj Katoličkoj Crkvi kojoj pripada većina i hrvatskog i slovenskog naroda. Braćo i sestre, Katolička Crkva nam je najjača snaga i najvidljiviji znak našeg vjerničkog, susjedskog i međunarodnog zajedništva.

Danas smo u Krašiću na hodočašću u rodnu župu velikog Marijinog štovatelja blaženog Alojzija Stepinca. Ovdje je on započeo ovozemaljski život, ovdje je rođen za nebo. Blaženi mučenik Stepinac povezuje Crkvu u hrvatskom i slovenskom narodu na mnoge načine, a svoju je ljubav zauvijek zapečatio u teškim vremenima Drugog svjetskoga rata kada je, hrabro i pastirski brižno, više od 500 prognanih slovenskih svećenika i redovnika primio u svoju Nadbiskupiju da ih zaštiti od terora nacističkoga režima.

Tel: 01/ 4894 878
Mobitel: 099/ 4894 878