Kardinal Bozanić: Vi ste, kršćanske obitelji, nada hrvatskoga društva

Zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić predvodio u Mariji Bistrici euharistijsko slavlje svetkovine Uznesenja Blažene Djevice Marije u zajedništvu s više desetaka tisuća vjernika.

[VIDEO] Zagrebačka katedrala - simbol našeg grada i ponos cijele Hrvatske

Jeste li znali da zagrebačku katedralu godišnje posjeti više od milijun posjetitelja? Ovo je priča o simbolu grada Zagreba i ponosu cijele Hrvatske, ali i o hodočasnicima, strancima i slučajnim prolaznicima koji u njoj traže duhovnu okrjepu.

Kardinal Bozanić predvodio misu za Domovinu

Oslobodimo se nepotrebne radikalizacije hrvatskoga društva, nemojmo naivno prihvaćati pusta i nerealna obećanja. Molimo za zajedništvo nasuprot malodušnosti, cijenimo ono što smo postigli i što nam drugi priznaju. Ne obescjenjujmo ono što je naše i čime se trebamo ponositi.
#Isus: Ljubi Gospodina Boga svojega i bližnjega svoga kao sebe samoga! (Mt 22) #EvanđeljeDana

Aktualnosti

22.8.2019.

Godišnji susret svećenika i redovnica župe Uzvišenja Svetoga Križa

Misno slavlje predvodio vlč. Alen Vrbek.
21.8.2019.

Jedanaesta izložba Hrvatski sveci i blaženici u našem narodu

Izložba Ivice i Kristine Mareković postavljena u Svetom Križu Začretje.
21.8.2019.

Tridesetak Caritasovih korisnika uživalo u ljepotama Žumberka

Caritas Zagrebačke nadbiskupije organizirao boravak u Kalju.
20.8.2019.

Kardinal Bozanić mladima: Slušajući vas, čovjek može doživjeti što je to Crkva

Završeno Animatorsko ljeto na Malom Lošinju.

Druga sinoda Zagrebačke nadbiskupije

8.7.2019.

Održana peta sjednica radne skupine za izradu Završnoga dokumenta Sinode

Pod predsjedanjem kardinala Josipa Bozanića.
5.2.2019.

Održana četvrta sjednica Radne skupine za izradu Završnoga dokumenta Sinode

Temeljito se pristupilo čitanju radnih zadataka.

Riječ Svetog Oca

15.8.2019.

Marija – utjeha i nada na našem ovozemaljskom hodočašću

To što danas slavimo su „velike stvari“. Marija je uznesena na nebo: ona, neznatna i ponizna, prva prima najveću slavu. Ona, koja je ljudsko biće, jedna od nas, postiže vječnost u duši i tijelu. I ona nas ondje čeka, poput majke koja čeka da joj se djeca vrate kući. Naime, Božji narod je zaziva kao „vrata nebeska“. Mi smo na putu, putnici prema nebeskom domu. Danas gledamo Mariju i vidimo cilj. Vidimo da je jedno stvorenje uzneseno u slavu Isusa Krista uskrsloga i da to stvorenje nije mogao biti nitko drugi doli ona, Otkupiteljeva Majka.

Vidimo da je u raju, zajedno s Kristom, Novim Adamom, također Marija, nova Eva, i to nam daje utjehu i nadu na našem ovozemaljskom hodočašću.

Blagdan Uznesenja Marijina poziv je svima nama, posebno onima koje muče sumnje i žalosti, i žive pognute glave, ne uspijevaju podići pogled. Pogledajmo gore, nebo je otvoreno; ne ulijeva strah, nije više daleko, jer na pragu neba je majka koja nas čeka i naša je majka. Ljubi nas, smiješi se i brižno nam pritječe u pomoć. Kao i svaka majka želi najbolje za svoju djecu i kaže nam: „Dragocjeni ste u Božjim očima; niste stvoreni za sitna zadovoljstva ovoga svijeta, nego za velike radosti neba“. Dà, jer Bog je radost, ne dosada. Bog je radost. Pustimo da nas Majka Božja primi za ruku. Svaki put kad uzmemo krunicu u ruke i molimo se njoj činimo korak naprijed prema velikom životnom cilju.

Riječ Nadbiskupa

15.8.2019.

Kardinalova homilija na svetkovinu Uznesenja Blažene Djevice Marije u Mariji Bistrici

Kao vjernici nosimo u sebi sjeme te budućnosti, koja je obasjana Božjim svjetlom. U našim je srcima posijano sjeme ispunjeno nadom i obećanjem. Iako u životu trebamo proći kroz borbu i tamu zla, a toliki nam događaji daju privid osporavanja vjerničke nade, slavlje Velike Gospe obasjava naš životni hod, jača našu vjeru i obnavlja snagu za život. Ova nam svetkovinaotkriva istinsku ljepotu života, ljubavi i zajedništva, kako međusobnog zajedništva, tako i zajedništva s Bogom.

Draga braćo i sestre, Velika Gospa je hrvatski ljetni Božić. Ovaj nam blagdan samim slavljem daje osjetiti snagu vjere i pomaže jače živjeti odlike našega kršćanstva. Identitet hrvatskoga kršćanstva duboko je obilježen marijanskom pobožnošću. Crkve posvećene Blaženoj Djevici Mariji i Marijina svetišta diljem naše Domovine preplavljena su danas mnoštvom Marijinih štovatelja, jer na neki način svi mi osjećamo da se danas kao vjernici, katolici, trebamo naći zajedno kod Isusove i naše Majke, Presvete Bogorodice Marije.

Tel: 01/ 4894 878
Mobitel: 099/ 4894 878