Humanitarni koncert i žive jaslice u Vugrovcu

30.12.2014.

U Župi sv. Franje Ksaverskoga u Vugrovcu već se desetak godina u vrijeme božićnih blagdana održava humanitarni koncert KUD-a Dragutin Domjanić čiji se prihod daruje župljanima u potrebi.

Bogat kulturno umjetnički program ispunjen plesovima i glazbom cijele Lijepe naše i osobito tradicionalne božićne pjesme oduševili su u subotu 27.prosinca brojnu publiku među kojom se nalazio i predsjednik Gradske skupštine Darinko Kosor, gradski i saborski zastupnici sa sesvetskog područja te predsjednik Gradskog vijeća 16. gradske četvrti Sesvete Marijan Tomurad, vugrovečki župnik vlč. Filip Lucić, ravnatelj i mnogi učitelji OŠ Vugrovec- Kašina.

Velik broj župljana, osobito onih najmlađih, posebno su razveselile žive jaslice koje su postavljene u suradnji s Udrugom za očuvanje kulturne baštine Gotali iz Gotalovca, inače stalnih gostiju na Vugrovečkom miholju.

Sav prihod s koncerta bit će darovan potrebitim župljanima Vugrovca kao i proteklih godina. Ovaj tradicionalni božićni koncert okuplja mnoštvo vugrovečkih župljana koji ga rado posjećuju jer zaista mogu uživati u bogatom programu, ali svojim dolaskom pomažu onima kojima je pomoć najpotrebnija.

Ankica Blažinović Kljajo
župna medijska suradnica Tiskovnog ureda