Advent na periferiji: Dom za mlade bez odgovarajuće roditeljske skrbi

Caritas Zagrebačke nadbiskupije u suradnji s Hrvatskim Telekomom od 1. rujna do 31. prosinca ove godine otvorio je humanitarni telefon namijenjen akciji „Da život imaju“. Objekt na Selskoj cesti u Zagrebu svoje bi prve stanare trebao primiti krajem 2018., a smještaj će u njemu istovremeno moći pronaći tridesetak korisnika.

Humanitarni koncert „Isus je Božić“ za akciju „Da život imaju!“

Koncert, koji će biti duhovnog karaktera, održat će se 18. prosinca 2017. godine u 19 sati, u dvorištu Nadbiskupskog bogoslovnog sjemeništa, Kaptol 29. Na koncertu će nastupiti bogoslovski „Ben(d) Sirah“, zbor „Izvor“, te gosti iznenađenja.

Predbožićni susret kardinala Bozanića sa svećenicima i đakonima

Zahvaljujući liturgijskoj godini Crkva nam otvara i nudi vjerničku perspektivu života, koji je prosvijetljen vjerom Evanđelja. Stoga su i novija događanja u došašću, pa i 'Advent u Zagrebu', izazov i prilika Crkvi zagrebačkoj za kršćanski navještaj u ovom vremenu i suvremenim prilikama.

Biti žena ili biti muškarac način je postojanja, a ne tek puki "atribut" ljudskoga bića

Poruka biskupa Hrvatske biskupske konferencije o školskom obrazovanju, obitelji u zakonskim odredbama i "Istanbulskoj konvenciji".
Komu da prispodobim ovaj naraštaj? Nalik je djeci što sjede na trgovima pa jedni drugima dovikuju: Zasvirasmo vam i ne zaigraste, zakukasmo i ne zaplakaste. (Mt 11) #EvanđeljeDana

Aktualnosti

16.12.2017.

Kardinal Bozanić primio apostolskog nuncija u RH mons. Pinta

U Nadbiskupskom dvoru u Zagrebu.
15.12.2017.

„Neka živi duh djelotvorne ljubavi“

U nedjelju 17. prosinca obilježava se Nedjelja Caritasa.
14.12.2017.

Advent na periferiji: Dom za mlade bez odgovarajuće roditeljske skrbi

Objekt na Selskoj cesti svoje bi prve stanare trebao primiti krajem 2018.
13.12.2017.

Zahvalno euharistijsko slavlje za 20 godina Vojnoga ordinarijata

Predvodio vojni biskup u RH Jure Bogdan.

Druga sinoda Zagrebačke nadbiskupije

30.11.2017.

Održan drugi sastanak Povjerenstva za Četvrto tematsko područje

Četvrto sinodsko zasjedanje obuhvatilo je sveukupno 120 intervenata.
23.11.2017.

Održan sastanak Povjerenstva za Četvrto tematsko područje

Članovi Povjerenstva razmotrili su zadaće koje im predstoje po završetku sinodskoga zasjedanja.

Riječ Svetog Oca

14.12.2017.

Poruka pape Franje za 26. Svjetski dan bolesnika (11. veljače 2018.)

Isus je Crkvi ostavio na dar svoju moć ozdravljanja: "A ovi će znakovi pratiti one koji uzvjeruju: [...] na nemoćnike će ruke polagati, i bit će im dobro" (Mk 16, 17-18). U Djelima apostolskim čitamo opis ozdravljenjâ po Petrovim (usp. Dj 3, 4-8) odnosno Pavlovim rukama (usp. Dj 14, 8-11). Poslanje Crkve odgovor je na taj Isusov dar, jer ona zna da mora bolesnicima donositi isti pogled pun nježnosti i samilosti svojega Gospodina. Pastoral djelatnika u zdravstvu jest i uvijek će biti nužna i bitna zadaća, koju svi trebaju ostvarivati s novim zanosom, od župnih zajednica pa sve do najvrsnijih zdravstvenih ustanova. Ne smijemo pritom zaboraviti ljubav i ustrajnost kojom brojne obitelji skrbe za svoju djecu, roditelje i rođake koji su kronični bolesnici ili teški invalidi. Skrb koju se pruža u obitelji izvanredno je svjedočanstvo ljubavi prema ljudskom biću i treba je na odgovarajući način priznati i pratiti odgovarajućim politikama. Zbog toga liječnici i zdravstveno osoblje, svećenici, Bogu posvećene osobe i volonteri, obitelji i svi oni koji skrbe za bolesnike sudjeluju u tom crkvenom poslanju. Riječ je o zajedničkoj odgovornosti koja obogaćuje vrijednost svakodnevnog služenja svakog pojedinca.

Riječ Nadbiskupa

11.12.2017.

Govor zagrebačkog nadbiskupa kardinala Josipa Bozanića na susretu sa svećenicima prigodom božićnog čestitanja

Pozvani smo, draga braćo svećenici, očima vjere razmatrati stvarnost vremena što ga živimo, a u kojem se događa naše spasenje. Narod Božji koji u ovo vrijeme došašća rado dolazi na mise zornice, zatim vjernici, i mlađi i stariji, koji u redu strpljivo čekaju svetu ispovijed, pa i oni kršćani i ljudi dobre volje kojima je lijepo doći ovih adventskih dana na naše trgove i ulice da bi se družili u jednom drukčijem ozračju, svi oni čekaju Onoga koji dolazi, oni to svjedoče, pa iako toga i ne bili svjesni. Čovjek čeka Boga koji mu dolazi. Ljudi traže Spasitelja, jer čovjek bez Boga ne može.
Zahvaljujući liturgijskoj godini Crkva nam otvara i nudi vjerničku perspektivu života, koji je prosvijetljen vjerom Evanđelja. Stoga su i novija događanja u došašću, pa i »Advent u Zagrebu«, izazov i prilika Crkvi zagrebačkoj za kršćanski navještaj u ovom vremenu i suvremenim prilikama. Nemojmo nikad posustati pred teškoćama na koje nailazimo. Jedan od zadataka naše svećeničke službe jest da budemo među ljudima djelatni posrednici i živi svjedoci Kristova spasiteljskog djela.

Tel: 01/ 4894 878
Mobitel: 099/ 4894 878