Kardinal Bozanić: Crkva prati svoje vjernike u svakome kutu svijeta

Dušobrižništvo za hrvatske vjernike u iseljeništvu govori i hrvatskoj društvenoj i državnoj stvarnosti. Ono pokazuje model zajedništva, nesebičnosti, poštivanja vrjednota i izgradnje dobra s malo sredstava i s puno ljubavi. Toliko je puta potvrđeno da Hrvatska u domovini ne može biti sretna bez povezanosti s Hrvatima izvan domovine.

Kardinal Bozanić: Uvijek se radujmo dobru!

"Njegujmo dobro i onda kada je krhko i radujmo se njegovu rastu. Kad bismo prema svemu što nosi klicu dobra u drugim ljudima, obiteljima, društvenim i državnim inicijativama postupali s ljubavlju kojom brižna majka obasipa svoje dijete tijekom njegova rasta i dozrijevanja, tada bismo, uvjeren sam, preobrazili našu svakidašnjicu."

U Isusovom uskrsnuću ljubav je pobijedila mržnju, život je pobijedio smrt, svjetlo je razbilo tamu!

Uskrsna čestitka nadbiskupa zagrebačkog kardinala Josipa Bozanića posredstvom elektronskih medija.
Isus uze kruhove, izreče zahvalnicu pa razdijeli onima koji su posjedali. A tako i od ribica – koliko su god htjeli. (Iv 6) #EvanđeljeDana

Aktualnosti

28.4.2017.

Proslava 150. obljetnice od prve javne izvedbe pjesme Ivana pl. Zajca „U boj“

Na proslavi sudjelovao i kardinal Bozanić.
27.4.2017.

Stepinčev „Put svetosti” gostuje u Bosni i Hercegovini

Brojni posjetitelji na izložbama u Livnu i Grudama.
27.4.2017.

Priopćenje Apostolske nuncijature u Hrvatskoj

Mons. Alessandro D'Ericco, novi apostolski nuncij u Republici Malti.

Druga sinoda Zagrebačke nadbiskupije

28.4.2017.

Održan treći sastanak Povjerenstva za Treće tematsko područje

Pristupili oblikovanju pojedinih prijedloga (propositiones).
5.4.2017.

Održan drugi sastanak Povjerenstva za Treće tematsko područje

Zadatak Povjerenstva je oblikovati prijedloge iz intervenata.

Riječ Svetog Oca

26.4.2017.

„I evo, ja sam s vama u sve dane – do svršetka svijeta“ (Mt 28, 20): obećanje koje daje nadu

Naš Bog nije odsutni Bog, zatvoren veoma dalekim nebom; to je naprotiv Bog „silno zaljubljen" u čovjeka, koji tako nježno ljubi da nije sposoban odijeliti se od njega. Mi ljudi smo dobri u prekidanju vezâ i rušenju mostova. Ali on ne. Ako nam se srce ohladi, njegovo uvijek plamti žarom. Naš Bog nas uvijek prati, pa i onda kad na našu nesreću mi zaboravimo njega. Na grebenu koji dijeli nevjeru od vjere, od presudne je važnosti otkriće da nas naš Otac ljubi i prati, da nas nikada neće ostaviti same. Naš je život jedno putovanje, jedan hod. I oni koje pokreće čisto ljudska nada osjećaju privlačnost obzora, koji ih potiče istraživati svjetove koje još uvijek ne poznaju. Naša je duša putujuća duša.

Riječ Nadbiskupa

26.4.2017.

Crkva prati svoje vjernike u svakome kutu svijeta

Dušobrižništvo za hrvatske vjernike u iseljeništvu govori i hrvatskoj društvenoj i državnoj stvarnosti. Ono pokazuje model zajedništva, nesebičnosti, poštivanja vrjednota i izgradnje dobra s malo sredstava i s puno ljubavi. Toliko je puta potvrđeno da Hrvatska u domovini ne može biti sretna bez povezanosti s Hrvatima izvan domovine; da hrvatski narod u Bosni i Hercegovini ne može opstati bez povezanosti s Hrvatima u Hrvatskoj i diljem svijeta; kao što i Hrvati u drugim zemljama ne mogu živjeti svoj identitet bez povezanosti s hrvatskom domovinom.

Tel: 01/ 4894 878
Mobitel: 099/ 4894 878