" /> "/> " />

Kardinal Bozanić predvodi proslavu Cvjetnice u Sopotu

3.4.2020.

Zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić predvodit će na Cvjetnicu u nedjelju 5. travnja 2020. godine euharistijsko slavlje u 10 sati u crkvi Tijela Kristova u zagrebačkom naselju Sopot. Prijenos svete mise Cvjetnice izravno će prenositi HTV1 i HR1.

Sukladno obavijesti o liturgijskim slavljima u Velikome tjednu na početku misnog slavlja kardinal Bozanić blagoslovit će nekoliko maslinovih grančica na spomen Isusovog ulaska u Jeruzalem. Zbog okolnosti koje živimo te poštivanja odredaba Stožera civilne zaštite vjernici se pozivaju da ne nabavljaju maslinove, palmine ili druge cvjetne grančice. Ukoliko ih već imaju u svojim domovima ili okućnicama neka ih postave na prikladno mjesto kao znak proslave Cvjetnice u obitelji – „kućnoj crkvi“.

Tiskovni ured Zagrebačke nadbiskupije