Svakodnevni prijenos svete mise na Hrvatskoj radioteleviziji iz crkve sv. Marka na Gornjem Gradu u Zagrebu

21.3.2020.

U organizaciji Tiskovnog ureda Zagrebačke nadbiskupije i Hrvatske radiotelevizije od Četvrte korizmene nedjelje, 22. ožujka, Hrvatska radiotelevizija (HRT) svakodnevno će prenositi svetu misu iz crkve sv. Marka Ev. na Gornjem gradu u Zagrebu.

Nedjeljne svete mise prenosit će se u redovnom terminu u 10.00 sati (HTV1 i HRA1), a dnevne svete mise od ponedjeljka 23. ožujka navečer u 18.00 sati na Trećem programu HTV-a (HRT-HTV3) i Trećem programu Hrvatskog radija (HRT-HRA3). Prijenose će se moći pratiti i preko multimedijske usluge HRTi.

Prvi prijenos bit će sutra na Četvrtu korizmenu nedjelju – „Nedjelju Laetare“ 22. ožujka 2020. godine u 10.00 sati. Tu svetu misu slavit će pomoćni biskup zagrebački mons. Ivan Šaško. Nadbiskupski duhovni stol brinut će se o rasporedu svećenika koji će predvoditi svete mise prema naznačenom rasporedu.

Za vrijeme svakodnevne svete mise svećenik će uputiti kratku homiliju kako bi u srcima vjernika što snažnije odjeknula Božja Riječ ohrabrenja i utjehe u ovom teškom vremenu kušnje.

Zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić u svom pismu vjernicima potaknuo je cjelokupnu nadbiskupijsku zajednicu na žarku i intenzivniju molitvu u ovom posebnom vremenu pandemije. Molitvu za ljude zahvaćene bolešću, za liječnike i zdravstvene djelatnike, za obitelji, za članove koji su odvojeni i udaljeni, kao i za one koji su – u posebnim okolnostima – na drukčiji način zajedno: da ponovno otkriju vrijednost najbližih; nove oblike očitovanja ljubavi i poštovanja, strpljenja i rasta u dobru.

Ujedinjeni s euharistijskom žrtvom na svetom oltaru preko televizijskog prijenosa molit ćemo za što skorije okončanje pandemije bolesti koronavirusa.

Tiskovni ured Zagrebačke nadbiskupije