Proslava svetoga Nikole u vivodinskoj župi

7.12.2019.

Dana 6. prosinca 2019. u Obrežu Vivodinskom i u vivodinskoj je župi proslavljen nebeski zaštitnik sveti Nikola.

U prepunoj kapeli posvećenoj svetom Nikoli u Obrežu Vivodinskom župnik Andrija Markač služio je svetu misu, a u svom je obraćanju vjernike pozvao da nastoje nasljedovati biskupa Nikolu iz Mire: „On je naime zračio kršćanskom dobrotom i darežljivošću. I njega je kao i sve ostale svece Crkve na dobra djela poticala vjera u Krista, za koga se on u svom životu opredijelio. Mi ga uvijek povezujemo s darivanjem djece, ali isto tako i djeca mogu darivati i dijeliti. Zato nasljedujmo svetog Nikolu i budimo dobri kao što je on bio.“

Pod svetom misom svirala je Kristina Ferko, a na kraju misnoga slavlja Dječja sekcija KUD-a Vivodina, koju uvježbava Ana Brajković, otpjevala je pjesme „Dobar dan, gospodar“ i „Padaj s neba“. A onda se je i pojavio sveti Nikola te obradovao mališane darovima koje je pripremilo Pogrebno društvo „Sveti Nikola Obrež“. Sveti Nikola obećao je da će doći i sljedeće godine zbog velikoga broja djece koje su ga ove godine dočekala. Nakon svete mise uslijedilo je prigodno druženje.
Sanja Benković-Marković