U župi Kalje proslavljen sv. Hubert

3.11.2019.

Od 1948. godine na prostoru župe Kalje na Žumberku djeluje Lovačko društvo „Kuna“ Kalje. Minulih godina lovci su se na nedjelju Svetog Huberta okupljali u župnoj crkvi u Kalju. Ove godine, nakon što su uredili lovački dom, lijepi broj župljana popeo se k njima u Mačine, na 700 metara nadmorske visine, oko 8 kilometara od župne crkve gdje smo prvi put u povijesti društva imali svetu misu.

Tom prigodom župnik im je blagoslovio i poklonio kip Svetog Huberta i raspelo. Župa Kalje danas ima samo 85 stalnih župljana koji u punom smislu riječi žive kod kuće. Dvjestotinjak ih dolazi na Žumberak povremeno i lijepi broj ih je uključen u tri vatrogasna društva i tri lovačka društva koja djeluju na prostoru župe. Radost jučerašnjeg slavlja pokazuju priložene fotografije.

Mons. Juraj Jerneić, župnik