Antunovo na Trnjanskoj Savici

13.6.2019.

U četvrtak, 13. lipnja. 2019., svetom misom u prepunoj kapelici proslavljen je  sv. Antun Padovanski na Trnjanskoj Savici i imendan župnika vlč. Antuna Vukmanića. Na početku sv. mise župnik je posebno blagoslovio ljiljane i okupljenu dječicu, dva simbola s kojima se obično prikazuje sv. Antun Padovanski.

U homiliji o sv. Antunu župnik je istaknuo je tri elementa po kojima puk najviše pamti toga sveca. Njega puk zaziva prvoga u pomoć, osobito kad se traže izgubljene stvari. Po njemu je nazvan i dobrotvorni prilog za pomoć gladnima - ''Kruh sv. Ante''. On je i svetac svijeta  jer mu se  u  raznim potrebama obraćaju  za pomoć i zagovor i katolici i nekatolici, osobito majke za svoju djecu.

Završnom molitvom sv. Antunu obratili su se svecu i župljani Trnjanske Savice. Potom su  župniku za imendan i pedeseti rođendan, uz prigodnu čestitku, darovali svečanu misnicu sa željom da i dalje naviješta Božju riječ te služi i Bogu i ljudima.

Proslava je završena domjenkom kojim je župnik počastio župljane.
Marija Znika,
Župna medijska suradnica Tiskovnoga ureda