Preminuo vlč. Dragutin Bubnjar

8.2.2019.


U 73. godini života i 48. godini svećeništva u petak, 8. veljače 2019. godine u Svećeničkom domu sv. Josipa u Zagrebu preminuo je vlč. Dragutin Bubnjar župnik župe Uzvišenja Svetog Križa u Kerestincu.

Vlč. Bubnjar rođen je 29. kolovoza 1946. godine u Jazbini Cvetlinskoj u župi sv. Petra i Pavla ap. u Cvetlinu od oca Josipa i majke Kate r. Hudinčec. Nakon pučke škole u Cvetlinu završio je Interdijecezansku srednju školu za spremanje svećenika u Zagrebu, a potom Katolički bogoslovni fakultet u Zagrebu.

Za svećenika ga je 27. lipnja 1971. godine zaredio zagrebački nadbiskup Franjo Kuharić. Prvu službu kao župni vikar služio je u župi sv. Nikole b. u Jastrebarskom od ožujka 1972. do 19. kolovoza 1974. godine. Nakon toga, službovao je do 31. kolovoza 1979. godine u župi sv. Vida u Ladvenjaku. Bio je i privremeni upravitelj župe sv. Roka u Skakavcu od 23. travnja do 31. kolovoza 1979. godine.

Službu upravitelja župe sv. Petra ap. u Petrovini vrši od 1. rujna 1979. godine do rujna 1986., a u međuvremenu od siječnja do 14. rujna 1985. godine vrši i službu privremenog upravitelja župe sv. Antuna Pustinjaka u Slavetiću.

Upravitelje župe Presvetog Trojstva u Svetoj Nedelji postaje 14. rujna 1986. godine  i tu službu vrši do 30. studenog 2012. godine. Od 2. rujna 2012. godine vrši službu župnika u župi Uzvišenja Svetog Križa u Kerestincu do svoje bolesti.
Bio je izabran za dekana Svetonedeljskog dekanata u tri navrata, 2002., 2007. i 2012. godine.

Sveta misa zadušnica i oproštaj od preminulog vlč. Bubnjara bit će u utorak 12. veljače u župnoj crkvi Uzvišenja Svetog Križa u Kerestincu s početkom u 10.30 sati, a spovodni obredi bit će na mjesnom groblju u rodnoj župi Cvetlin istoga dana u 15 sati gdje će tijelo preminulog vlč. Bubnjara biti ukopano u obiteljsku grobnicu.

Tiskovni ured Zagrebačke nadbiskupije

Za svećenike

Kontakt

Zagrebačka nadbiskupija
Tiskovni ured

Kaptol 31, 10 000 Zagreb
Tel/ fax: 01/4894 878
Mob: 099/ 4894 878
tiskovni@zg-nadbiskupija.hr