Pohod biskupa Pozaića na početku Došašća župi sv. Jelene Križarice u Zaboku

3.12.2018.

U subotu 1. prosinca 2018. u predvečerje prve nedjelje došašća, pomoćni biskup zagrebački u miru mons. Valentin Pozaić pohodio je župu sv. Jelene Križarice u Zaboku i predvodio euharistijsko slavlje te molitveno bdijenje za nadolazeće adventske dane s nakanom za naše obitelji, domovinu te nova duhovna zvanja kako u našoj župi, nadbiskupiji tako i cijeloj domovini. Prvu adventsku svijeću zapalio je sjemeništarac Martin Fiket.

Euharistijsko slavlje prve mise zornice u župnoj crkvi sv. Jelene Križarice u nedjelju 2. prosinca također je predvodio biskup Pozaić uz domaćeg župnika vlč. Marijana Culjaka i vlč. đakona Zvonimira Marinovića.

"Život je putovanje. Svake godine u vrijeme Došašća, Crkva nas poziva na razmišljanje, na budnost i molitvu da ne bismo izgubili s vidika cilj našega putovanja. Mise Zornice su posebni znak naše vjere, pobožnosti, molitve, zajedništva, silnog iščekivanja i neopisive radosti. Vrijeme došašća je i vrijeme nade. Hrabri nas i papa Franjo ovim riječima: 'Ne dopustite da vaša svijeća nade ikad ugasne. Ne dajte da vam ukradu nadu. Čuvajte vašu nadu. Neka svijeća nade u vašim životima uvijek gori'", rekao je biskup Pozaić.

Pozvavši vjernike da žive evanđelje u svakodnevnici, usprkos križevima i poteškoćama, da nikada ne izgube nadu u Boga koji nas ljubi i koji nas nikada ne napušta, biskup Pozaić je rekao: "Pozvani smo da budemo umjetnici kršćanskoga života, velikani vjere, nade i ljubavi, da svojim životom i primjerom svjedočimo svoje kršćansko opredjeljenje, da idemo u susret Kristu  koji nam dolazi – zapravo da živimo stalno došašće. Ovih dana nastojmo živjeti radosnije i malo ozbiljnije, a oko i srce solidarnosti pustimo da gleda naše bližnje. Najsigurnije mjesto sreće našeg srca, Srce je Betlehemskog Djetešca. Darujmo Isusu svoje srce nade u ljubavi. Molimo s Majkom Marijom 'Dođi, Gospodine Isuse!'"

Na završetku euharistijskog slavlja župnik Marijan je zahvalio biskupu Pozaiću na riječima ohrabrenja kao i svim župljanima koji su se okupili na proslavi prve mise zornice.

Darko Fiket,
župni medijski suradnik Tiskovnog ureda