Pismo sućuti kardinala Bozanića povodom tragičnog događaja urušavanja mosta u Genovi

16.8.2018.

Zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić uputio je pismo sućuti đenovskom nadbiskupu i metropolitu kardinalu Angelu Bagnascu povodom tragičnog događaja urušavanja mosta u gradu Genovi:

„Uzoriti gospodine,
doznavši za žalosnu tragediju koja je ovih dana zadesila grad Genovu, želim Vam izraziti blizinu i sućut u svoje i u ime cijele Zagrebačke nadbiskupije.

U crkvenom zajedništvu izražavamo našu duhovnu blizinu onima koji su izgubili živote u tragičnoj nesreći, njihovim obiteljima u boli, onima za kojima se još traga i svima koji su ostali bez krova nad glavom. Usrdno molimo Gospodina da pomogne i utješi one koji su pogođeni ovom nesrećom.

U ovom trenutku kušnje i patnje neka se Božja pomoć očituje i u znakovima blizine i solidarnosti u molitvi i zajedništvu.

Uzoriti gospodine, u molitvenoj povezanosti u Kristu nadi našoj, još jednom izražavam svoje iskrene osjećaje dubokog zajedništva s Vama i dragom Crkvom u Genovi te ostajem odan u Gospodinu.“

Tiskovni ured Zagrebačke nadbiskupije