Održana prva faza edukacije volontera u palijativnoj skrbi

9.6.2018.

U petak 8. lipnja 2018.g. u prostoru Pastoralnog centra župe sveta Tri kralja u okviru provedbe projekta Anđeoska krila održana je prva edukacija i upoznavanje volontera s osnovama palijativne medicine i modelom palijativne skrbi na području Karlovačke županije.

Okupilo se 20-ak osoba zainteresiranih usvojiti nova znanja i odvojiti svoje vrijeme kako bi mogli volontirati u području skrbi i brige za palijativnog bolesnika i članove njihove obitelji na području Karlovačkog dekanata.

Edukaciju su održali renomirani zdravstveni djelatnici iz zdravstvenih ustanova na području Karlovačke županije: Opće bolnice Karlovac, Centra za koordinaciju palijativne skrbi u KŽ pri Domu zdravlja Karlovac, Specijalne bolnice za produženo liječenje D. Resa, Ustanove za zdravstvenu njegu u kući Karlovac i obiteljske medicine.

Edukaciju je svojom nazočnošću podržao i župnik župe sv. Tri kralja vlč. Antun Kolić.

Mirjana Kresojević,
župna medijska suradnica