Župljani Krašića na otvaranju postupka beatifikacije s. Žarke i njezinih susestara u Gospiću

18.5.2018.

U srijedu, 16. svibnja 2018. godine, točno 72 godine od mučeničke smrti sestre Žarke Julijane Ivasić, njezina rodna župa Krašić hodočastila je na njezin grob u Gospić te sudjelovala na svečanoj svetoj misi koju je predslavio preuzvišeni gospodin biskup, mons. Zdenko Križić, biskup gospičko-senjski u zajedništvu sa svećenicima iz iste biskupije te vlč. Ivanom Vučakom, upraviteljem župe Krašić.

U prijepodnevnim satima, župljani župe Krašić posjetili su Svetište hrvatskih mučenika u Udbini te se upoznali sa brojnim stradanjima hrvatskog naroda. U srdačnom nagovoru vlč. Josipa Šimatića, župnika župa Sv. Nikole na Udbini i Sv. Jurja u Podlapači te čuvarom nacionalnog svetišta Crkve hrvatskih mučenika na Udbini, vjernici su bili upoznati sa samom gradnjom i nastankom svetišta te o daljnim radovima.

Nakon molitve i obilaska crkve hrvatskih mučenika, župljani župe Krašić, uputili su se na grob sestre Žarke Julijane Ivasić gdje se održala molitva u zajedništvu sa ostalim susestrama. Molitvu je predmolio postulator i voditelj kauze, preč. dr. Zvonimir Kurečić. Nakon molitve nad grobom, svećenici, časne sestre i ostali Božji narod u molitvenoj procesiji uputili su se u katedralu Navještenja Gospodinova u Gospiću te sudjelovali na svetoj misi.

Posebnost same godišnjice mučeničke smrti s. Žarke Ivasić bila je u čitanju Proglasa o otvaranju postupka beatifikacije službenica Božjih s. Žarke Ivasić i šest susestara (s. Kornelije Horvat, s. Lipharde Horvat, s. Geralde Jakob, Konstantine Mesar, s. Trofime Miloslavić i s. Blande Stipetić), koje su mučenički stradale iz mržnje prema vjeri od komunističkog režima.

Katarina Stepinac,
župna medijska suradnica