Održan susret ministranata Samoborsko-okićkog dekanata

12.5.2018.

U subotu 12. svibnja 2018. godine održan je dekanatski susret ministranata Samoborsko-okićkog dekanata. Ove godine ministranti sa svojim obiteljima i članovi župnog Caritasa okupili su se u Župi Svete Marije pod Okićem, gdje im je domaćin bio župnik Josip Vnučec.

Druženje je počelo u jutarnjim satima na igralištu nogometnog kluba „Dinamo – Okić“ okupljanjem sudionika koji su stigli zajedno sa svojim župnicima i kapelanima, a prisustvovao je i dekan Davor Štuljan.

Nakon doručka ministrantima je svoje svjedočanstvo poziva i života u sjemeništu iznio rektor Međubiskupijskog sjemeništa u Zagrebu preč. Matija Pavlaković, što je sve jako zainteresiralo. Slijedio je sportsko-rekreacijski program: nogometna utakmica, badminton, odbojka, šetnja po prekrasnoj prirodi domaćeg, okićkog kraja.

Dio se uključio u veliki kviz znanja s pojmovima vezanima uz službu ministranta, a neki su igrali društvene igre.

Susret je završio ručkom za koji se pobrinula lokalna pizzeria, na veliko oduševljenje svih okupljenih.