Božićni blagoslov djece u Ivanjoj Reki

25.12.2017.

U župi sv. Ivana Krstitelja u Ivanjoj Reki svetkovina Rođenja Gospodinova obilježava se svake godine i božićnim blagoslovom djece.

Nakon božićne mise, a prije samog blagoslova vjeroučiteljica Nataša Jelica priredila je program u kojem je uprizorena scena nakon Isusova rođenja kada se anđeo ukazao pastirima objavivši im vijest o Spasiteljevu rođenju, nakon čega su ga pastiri prvi pohodili, te poklon trojice kraljeva koji su došli u Betlehem pokloniti se novorođenom Kralju te mu darovali smirnu, zlato i tamjan.

U scenskom prikazu sudjelovali su djeca i odrasli župljani, glazbom je program popratio dječji zbor „Glasnici", a Svetu obitelj predstavljala je obitelj Srzić s novorođenčetom.

Božićni blagoslov djece održan je također i u župi sv. Ivana Pavla II., pape u Jelkovcu kojom kao i župom Ivanja Reka upravlja vlč. Josip Horvat uz pomoć župnog vikara Željka Nestića.

Kristina Hrečuk