Hodočašće učenika i učitelja sv. Josipu

10.5.2017.

Učenici i učitelji OŠ Barilović, PŠ Belaj, u srijedu 10. svibnja 2017. godine, na kraju cjelodnevne terenske nastave u gradu Karlovcu, hodočastili su u Nacionalno svetište Sv. Josipa na Dubovcu. Pjevajući pjesmu sv. Josipu ušli su u crkvu njemu posvećenu. Ispred kipa sv. Josipa pobožno su i sabrano svi zajedno izmolili litanije sv. Josipu.

O povijesti gradnje crkve sv. Josipa i o proglašenju iste crkve Nacionalnim svetištem te o graditelju i čuvaru svetišta, pok. mons. Marjanu Radanoviću, govorila im je njihova vjeroučiteljica Dubravka Beljan. Upoznala ih je i s velikom proslavom 330. obljetnice od kako je Hrvatski sabor proglasio sv. Josipa zaštitnikom Domovine.

S obzirom da je mjesec svibanj posvećen Blaženoj Djevici Mariji, na kraju su pjevali pjesmu "Evo nas pred tobom Marijo". Posjetili su i izložbu akademskog slikara Daniela Butale "Rascvjetani križ" u Galeriji "Martin Borković" u dvorani uz Svetište gdje ih je srdačno pozdravio rektor Svetišta mons. Antun Sente ml.