Fotogalerije

Hodočašće svećenika Zagrebačke nadbiskupije u Pribić i proslava 100. obljetnice rođenja sluge Božjega, kardinala Franje Kuharića

Svećenici Zagrebačke nadbiskupije na čelu sa zagrebačkim nadbiskupom kardinalom Josipom Bozanićem i pomoćnim biskupima mons. Ivanom Šaškom i mons. Mijom Gorskim, u srijedu 2. listopada 2019. godine, hodočastili su u Pribić, rodnu župu sluge Božjega, kardinala Franje Kuharića. U 10.30 sati započelo je slavlje tijekom kojega je najprije otkriven kip kardinala Kuharića, a potom su sudionici hodočašća zahvalnost Gospodinu za Kardinalov život i biskupsku službu zajednički prinijeli liturgijom Srednjega časa i blagoslovom kipa.
2.10.2019.

Kardinal Bozanić zaredio sedamnaest novih đakona

Zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić predvodio je nedjelju 29. rujna 2019. godine u zagrebačkoj katedrali, u zajedništvu s pomoćnim biskupima zagrebačkim mons. Ivanom Šaškom i mons. Mijom Gorskim, redovničkim provincijalima, više od osamdeset svećenika i okupljenim Božjim narodom, euharistijsko slavlje u kojem je za đakone zaredio pet dijecezanskih i dvanaest redovničkih kandidata.
29.9.2019.

Kardinal Bozanić predvodio misno slavlje i blagoslov novosagrađene spomen-crkve Našašća sv. Križa u Zrinu

Sedamdeset i šesta obljetnica stradanja stanovnika Zrina obilježena je u subotu 14. rujna u Zrinu. Već tradicionalno od 1996. godine preostali Zrinjani i njihovi potomci sjećaju se događaja na blagdan Male Gospe 9. i 10. rujna 1943. godine kada su partizani i četnici u genocidnom pohodu ubili gotovo trećinu Hrvata Zrina, spalili župnu crkvu Našašća Svetoga Križa, kao i cijelo selo. Sve preživjele komunističke su vlasti raselile, oduzeli im imovinu i zabranili povratak u Zrin.
14.9.2019.

Kardinal Bozanić u Jelkovcu predvodio slavlje 25. obljetnice Papina pohoda

Na prostoru buduće župne crkve i svetišta svetome papi Ivanu Pavlu II. u zagrebačkome naselju Jelkovec, zagrebački je nadbiskup kardinal Josip Bozanić, u koncelebraciji s četrdesetak svećenika te u zajedništvu s dvije tisuće vjernika, u srijedu 11. rujna 2019. predvodio svečano euharistijsko slavlje povodom 25. obljetnice prvoga pohoda pape Ivana Pavla II. Hrvatskoj. „Crkvu se gradi za buduće naraštaje. A ovdje ne želimo graditi samo župnu crkvu. Želimo ovdje ostaviti trajni spomen na taj veliki događaj i velike događaje Papinog pohoda Hrvatskoj,“ poručio je Kardinal koji je 18. prosinca 2011. osnovao župu tada blaženoga pape Ivana Pavla II.
11.9.2019.

Kardinal Bozanić predvodio 288. zavjetno hodočašće vjernika grada Zagreba i hodočašće mladih Zagrebačke nadbiskupije

Zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić predvodio je u nedjelju 8. rujna 2019. godine središnje euharistijsko slavlje 288. zavjetnog hodočašća vjernika grada Zagreba i hodočašća mladih Zagrebačke nadbiskupije Majci Božjoj Bistričkoj u Mariju Bistricu u zajedništvu s pomoćnim biskupima zagrebačkim mons. Ivanom Šaškom i mons. Mijom Gorskim, generalnim vikarom mons. Tomislavom Subotičancom, više od sedamdeset svećenika te više od dvadeset i pet tisuća hodočasnika.
8.9.2019.

Kardinal Bozanić predvodio proslavu Velike Gospe u Mariji Bistrici

Zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić predvodio je u četvrtak 15. kolovoza 2019. godine u Hrvatskom nacionalnom svetištu Majke Božje Bistričke u Mariji Bistrici euharistijsko slavlje svetkovine Uznesenja Blažene Djevice Marije u zajedništvu s rektorom svetišta preč. mr. Domagojem Matoševićem, okupljenim svećenicima i Božjim narodom među kojima su bili i hodočasnici iz dalekog Hong Konga i drugih zemalja.
15.8.2019.

Biskup Šaško predvodio Misu zahvalnicu 109. dužijance u subotičkoj katedrali-bazilici sv. Terezije

Misa zahvalnica 109. dužijance u subotičkoj katedrali-bazilici Sv. Terezije počela je svečanim ulazom djece i mladih u narodnim nošnjama na čelu s bandašom i bandašicom te katedralnim župnikom Beretićem koji ih je dočekao. Na misi, najvažnijem događaju u proslavi Dužijance koja svake godine okupi najveći broj vjernika, nazočni su bili i mnogi predstavnici mjesne vlasti i hrvatskih udruga. Prije početka koncelebriranoga euharistijskoga slavlja koje je predvodio biskup Šaško, a koje je izravno prenosila Radio Marija, sve okupljene pozdravio je domaćin biskup Penzeš. Među koncelebrantima bila su i četvorica ovogodišnjih mladomisnika Subotičke biskupije.
11.8.2019.

Misa za Domovinu

U crkvi sv. Marka evanđelista na Gornjem Gradu zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić predvodio je na Dan državnosti svetu misu za Domovinu.
25.6.2019.

Svećeničko ređenje

Vi ste znak mladosti naše Crkve, znak budućnosti, znak da Crkva kroči u nova vremena - rekao je zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić predvodeći u subotu 8. lipnja 2019. godine euharistijsko slavlje u zagrebačkoj katedrali, tijekom kojeg je za svećenike zaredio dvanaestoricu mladića. Svoje svećeničko „Evo me“ izrekla su sedmorica dijecezanskih i petorica redovničkih kandidata.
8.6.2019.

Kardinal Duka predvodio euharistijsko slavlje u zagrebačkoj katedrali povodom proslave svetkovine Majke Božje od Kamenitih vrata

Mislim, da čak i u ovim našim teškim, sigurnosno napetim vremenima, imamo zaista nadu i razlog otići k njoj, nebeskoj zaštitnici Zagreba - rekao je praški nadbiskup kardinal Dominik Duka predvodeći u petak 31. svibnja 2019. godine euharistijsko slavlje u zagrebačkoj katedrali povodom proslave svetkovine Majke Božje od Kamenitih vrata.
31.5.2019.